Bitwa przegrana: Szczypiorniści z Ostrowca Świętokrzyskiego odlecieli bochnianom

612 0

MOSiR Bochnia – KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 30:42 (12:22)

MOSiR: Węgrzyn, Gut, Serwatka – Zubik 7, Karwowski 5, Janas 4, Najuch 4, Imiołek 3, Król 3, Pach 2, Bujak 1, Kozioł 1, Grzyb, Malinowski, Spieszny.

KSZO: Szewczyk, Drabik – Kubisztal 11, Jeżyna 7, Mroczek 6, Zdziech 6, Świeca 4, Dziura 3, Afanasjev 2, Pomiankiewicz 2, Biskup 1.

Kary: MOSiR – 12 min, KSZO – 8 min.

Czerwona kartka: MOSiR: Kacper Król – z gradacji kar (46. min.), KSZO: Paweł Świeca – z gradacji kar (50. min.)

Karne: MOSiR – 4/3, KSZO – 5/5.

Sędziowali: Jacek Moskalczyk i Marcin Pazdro.

Delegat ZPRP: Wojciech Michalik.

Waga tego spotkania była – zarówno dla jednej, jak i drugiej drużyny – olbrzymia i w pierwszych minutach meczu widać było na bocheńskim parkiecie wielką mobilizację. Największym problemem było jednak to, że o ile jeszcze mobilizacja graczy z Ostrowca przekładała się na wzrost ich zdobyczy bramkowych, o tyle już w przypadku bochnian ta mobilizacja nie przynosiła w stu procentach oczekiwanych rezultatów. Mimo wszystko, zawodnicy MOSiR-u co jakiś czas „wciskali” piłkę do okienka gości, a w 9. minucie po bramce Adriana Najucha do ekipy przyjezdnych tracili trzy bramki (4:7). Kolejne minuty nie przyniosły jednak bochnianom niczego dobrego, a jakiekolwiek próby odrobienia strat bramkowych, kończyły się… stratami piłek. Podopieczni Ryszarda Tabora z trudem punktowali i nawet piłki, które udało im się szczęśliwie przechwycić, nie znajdowały drogi do świętokrzyskiej bramki. W 19. minucie przewaga KSZO wzrosła do pięciu bramek (8:13), ale za sprawą rewelacyjnie spisującego się w szeregach Odlewni Mariusza Kubisztala – w 25. minucie na tablicy świetlnej pojawił się wynik 9:18. Przed przerwą bochnianie nie zdołali już niczym zachwycić, ale sympatycy ekipy MOSiR-u z pewnością mocno wierzyli, że rezultat – a przynajmniej styl gry szczypiornistów z Solnego Grodu ulegnie przeobrażeniu…

I rzeczywiście, po przerwie nowe siły wstąpiły w zawodników gospodarzy. Sygnał do szturmu na bramkę gości dał Sławomir Karwowski, a wraz za nim podążył Mateusz Zubik, który nie bał się starć ze świętokrzyskimi defensorami. Co więcej, kilkoma fantastycznymi interwencjami popisał się Jarosław Gut, który powrócił do bramki MOSiR-u po przerwie spowodowanej kontuzją. To wszystko dało pozytywnego kopniaka pozostałym zawodnikom z Miasta Soli i faktycznie – część start udało się odrobić. Pozytywny impuls bochnian został jednak w miarę szybko zgaszony przez podopiecznych Zbigniewa Tłuczyńskiego. Może i przytrafiły im się jakieś nerwowe akcje, ale trzeba otwarcie przyznać, że na kontrach gracze KSZO byli po prostu nie do zatrzymania. W 51. minucie prowadzili 27:33 i w przeciągu zaledwie 120 sekund potrafili zdobyć aż cztery bramki (3 bramki Grzegorza Mroczka, jedna Michała Zdziecha). Gdy na lewym skrzydle po raz kolejny „odleciał” gospodarzom niezwykle żywiołowy Maciej Jeżyna i zdobył swoją siódmą bramkę w tym meczu, wiadomo było już jedno, że w tym spotkaniu dla bochnian nie będzie ratunku…