A klasa Brzesko. Lider wkracza do gry

361 0

W sobotnie popołudnie czekają nas dwa mecze. W Grabnie Spółdzielca podejmować będzie Pogórze Gwoździec. Przed tygodniem ostatnie w tabeli Pogórze pechowo zremisowało ze Startem tracąc pewne niemal, dwubramkowe zwycięstwo w ciągu ostatnich 12 minut meczu. Pogórze zamyka ligową tabelę, ale zdobyty ostatnio punkt daje sygnał, że wiosną wcale nie musi być dostarczycielem punktów. Zweryfikują to zresztą pierwsze mecze rundy rewanżowej. Spółdzielca przed tygodniem uległ na wyjeździe 1-4 Victorii Bielcza. Tym samym drużyna z Grabna spadła na 12. pozycję w tabeli i ma sześć punktów przewagi nad przedostatnim Orłem. To niewielka przewaga zważywszy, że wiosną do zdobycia jest aż 48 punktów.

W drugim spotkaniu zapowiada się bardzo ciekawe wydarzenie, na które czekają kibice brzeskiej A kalsy – bez względu na klubowe sympatie. Lider zagra na wyjeździe w Mokrzyskach. W jakiej formie będzie LKS USzew? Przed tygodniem w ostatnim sprawdzianie wygrał tylko 3-2 z ostatnim w tabeli bocheńskiej A -klasy Czarnymi strzelając decydującą bramkę w ostatniej minucie meczu. W meczu z Czarnymi wiodąca postacią był Jarosław Górka, który zasilił uszwian przechodząc z Piasta Czchów. W odwrotnym kierunku powędrował Krystian Stec, który od niedawna pełni role grającego trenera Piasta. Warto też odnotować, ze Uszew zagra bez swojego – również grającego – trenera Marcina Manelskiego, którego trzecioligowe obowiązki zatrzymają w Bochni.

Dla LKS jutro nastąpi dopiero ligowa inauguracja piłkarskiej wiosny. W nieco więc lepszej sytuacji jest Strażak, który przed tygodniem wygrał na wyjeździe 2-3 z Victorią Porąbką Uszewską. Dzięki temu zwycięstwu Strażak awansował na 11. pozycję w tabeli. Różnica dziesięciu miejsc w tabeli stawia LKS w roli faworyta, ale nie „murowanego”. Wszystko za sprawą meczu z 15 sierpnia minionego roku. Wówczas zespół Marcina Manelskiego doznał jedynej jak na razie porażki w bieżącym sezonie… – ze Strażakiem Mokrzyska 1-2.

W przerwie zimowej Strażak zanotował dwa ubytki: Tomasz Biedak (Sokół Maszkienice), Marcin Woda (Sokół Borzęcin), ale za czterech nowych zawodników pojawiło się do dyspozycji trenera Rogóża to: Barłomiej Kurek (Start 77), Łukasz Cierniak, Mateusz Broszkiewicz (obaj bez klubu), Dariusz Kuras (Sokół). Czy potwierdzi jutro, że ma sposób na faworyta rozgrywek?