Bramki:
Gałka 56′ – Ciesielka 70′

Sokół: Mucek – Zając, Policht, Gawłowicz, Sikorski (46′ Rędzina Marcin, 77′ Piotr Świątek) – Turczyn, Kostecki, Goryczko, Moneta (60′ Mularz)- Zabiegała, Gałka.
Lubań: Świerad- Górecki, Czubiak, Firek, Gołdyn- Darowski, Noworolnik, Złocki(50-Wardęga)- Kuziel(80-Ostachowski), Karkula(85-Kurnyta)- Ciesielka

To był otwarty mecz, którym jedna i druga drużyna szukała trzech punktów – powiedział nam trener borzęcinian – Sławomir Zubel. Kadra Sokoła była wyjątkowo wąska. Dopiero w następnym ligowym pojedynku do składu wrócą pauzujący za kartki Ciesielski i Knap. Goryczko.

Gospodarze tuż po rozpoczęciu drugiej połowy objęli prowadzenie. Kombinacyjna akcja rozpoczęta przez Turczyna, a podtrzymana przez Zabiegałę i Kosteckiego znalazła swój finisz w osobie Gałki, który strzałem miedzy nogami Świerada dał prowadzenie miejscowym. W 53 minucie Policht otrzymał czerwoną kartkę za faul taktyczny. Od tego momentu gospodarze musieli przeorientować swoją grę na bardziej defensywną wzbogaconą szukaniem szans na kontry. Te pojawiały się, ale przewaga jednego zawodnika natychmiast została wykorzystana przez spadkowicza z III ligi. Lubań prowadził grę i w 70 minucie doprowadził do wyrównania. Goście dobrze radzili sobie w bocznych sektorach boiska skąd w pole karne Mucka padało wiele mocnych dośrodkowań. Mimo to mogliśmy rywala skarcić w ostatnim fragmencie meczu kiedy wyszliśmy w przewadze dwóch na jednego z kontrą. Niestety w decydującym momencie piłka podskoczyła na nierówności boiska… – relacjonował Sławomir Zubel.

Rylovia – Tuchovia 1-1
Bramki: Ślęczka 65′ – Dziża 12′
Rylovia: K. Baran – N. Ostrowski, Stawarz, A. Ostrowski, Motylski (37 Gargul) – J. Baran, Ślęczka, Smęda (77 Jarosz), Wolsza – Pietrzak (37 Szewczyk), Handzlik.
Tuchovia: Palej – Niewola, Kafel, Różycki, Bałuszyński – Kędzior (79 Piórkowski), A. Bielak, P. Wiśniowski, Drąg – Smoszna, Dziża.

Przy trudnych warunkach pogodowych – przy porywistym wietrze toczyło się spotkanie w Rylowej, w którym gospodarze podejmowali będącą blisko dna tabeli Tuchovię. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1 – szczęśliwym dla Rylovii. Goście na prowadzenie wyszli już w 12 minucie. Po kontrataku Drąg zagrał na 12 metr do Dziży, a ten precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Kolejne groźne akcje były wynikiem dobrej gry gosci. Swoich okazji nie wykorzystali ponownie Dziża, Smoszna oraz Drąg. W 65 minucie gospodarze wyrównali. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił Ślęczka.

Remis zaprzepaścił szanse Rylovii na wejście do pierwszej piątki ligowej tabeli. To także drugi już remis zespołu Leszka Janiczka na wiosnę. Za tydzień zmierzy się na wyjeździe z KS Tymbark.

Polan – Jadowniczanka 2-0
Bramki: Bałut 14′, 40′.
Polan Żabno: Niziołek – Prażuch, Maciosek, Budzyński (64’Nowak), Kordela – Czerkies, K.Wrzosek, Ślęczka (77’Nogaś), Mosio (64’Tomasiewicz) – Bałut (A.Wrzosek)
Jadowniczanka: Pacura – Bujak, Wójtowicz, Kulig, Żak – Ogar, Baran, Wójtowicz, Duda (64’Stąsiek), Kurzywilk (86’Zuzia) – Dzieński (71’Stec)
Wyniki 17. kolejki IV ligi:

Zgodnie z przewidywaniami Jadowniczankę czekał trudny egzamin w Żabnie. Druzyna trenera rydza przegrała swój drugi wiosenny mecz, tym razem ulegając Polanowi 2-0. Od początku meczu groźniej atakowali gospodarze, którzy zagrażali bramce Pacury po strzałach Wrzoska, Czerkiesa oraz Ślęczka. O ile w pojedynkach ze wspomnianymi zawodnikami bramkarz gości wychodził obronną ręką, o tyle dwukrotnie musiał uznać wyższość w pojedynkach z najlepszym strzelcem IV ligi – Dariuszem Bałutem. Oba gole padły w pierwszej połowie. Pierwsza po zagraniu Pawła Kordeli, druga po zgraniu piłki głową przez Sebastiana Liro. Druga połowa podobnie jak pierwsza należała do gospodarzy, którzy nie potrafili przekuć stwarzanych sytuacji na bramki. Jadowniczanka przegrała drugi mecz w rundzie wiosennej, co gorsza nie zdołała nawet strzelić bramki, tracąc ich aż sześć. Za tydzień do Jadownik przyjedzie ligowy autsajder – Torbacz Mszana Dolna. Jeżeli Jadowniczanka ma się otrzymać w IV lidze, musi ten mecz po prostu wygrać.