Koszykarki z Bochni wygrały Ogólnopolski Turniej Ćwierćfinałów MP Młodziczek U14 !!!

491 0

RELACJA Z ĆWIERĆFINAŁÓW

Do Bochni przyjechały drużyny: UKS Trops Kartuzy, UKS Kasprowiczanka Ostrów Wielkopolski, RMKS Rybnik i rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”. Najlepsza dwójka, uzyskiwała awans do półfinałów, czyli do grona najlepszych 16 drużyn w Polsce.

Mecz nr 1
W piątek drużyna MOSiR spotkała się z czwartą drużyną okręgu śląsko-opolskiego. Gospodynie od początku rozpoczęły od szybkich i skutecznych ataków na kosz rywala. Efektem było systematyczne powiększanie przewagi bochnianek – odpowiednio wygrane kwarty 21-6 i 14 – 6. Pozwoliło to na spokojne dokończenie spotkania, w którym miały okazję grać wszystkie zawodniczki. W większości zdobywały pierwsze punkty w turnieju.

Dziewczęta zagrały na znakomitym procencie rzutowym (74% celnych rzutów). Życzyłbym sobie, aby tak było zawsze. Dobrze jest zacząć pewnym zwycięstwem każdy turniej, więc jestem zadowolony z meczu – mówił po spotkaniu trener bocheńskiego zespołu Rafał Sroka.

MOSiR Bochnia – RMKS Rybnik 70 : 32 (21:6, 14:6, 20:10, 15:10)
Punkty zdobywały: Dziadoń 8, Mazur 10, Cebula 7, Rudnik 10, Fortuna 2, Poradowska 6, Puławska 1, Świercz 2, Rak 15, Buczek 9, Hudek 0, Rojek 0.

Mecz nr 2

W sobotę dziewczęta z Bochni podejmowały mocną drużynę z okręgu pomorskiego, vice mistrza tej ligi – UKS Trops Kartuzy. Pierwsza kwarta to bardzo dobra obrona bochnianek i prowadzenie 20 do 5. W pozostałych kwartach drużyna wykorzystywała lepsze warunki fizyczne i zdominowała grę podkoszową, ostatecznie wygrywając pod koniec meczu nawet 30 punktami.

Mecz został zdominowany przez nas dzięki szczelnej obronie. Rywal próbował agresywnie grać na całym boisku, lecz moja drużyna dzięki doświadczeniu, które nabywała uczestnicząc w wielu turniejach, nie panikowała i uzyskiwała dalszą przewagę – mówił zadowolony Rafał Sroka.

MOSiR Bochnia – UKS Trops Kartuzy 69 : 45 ( 20:5,17:16,18:11,14:13)
Punkty zdobywały: Buczek 20, Dziadoń 6, Mazur 8, Cebula 4, Rudnik 2, Fortuna 2, Poradowska 6, Puławska 6, Rak 15, Hudek 0, Świercz 0, Rojek 0.

Mecz nr 3
Ostatni mecz w turnieju miał zadecydować, czy drużyna z Bochni awansuje z pierwszego miejsca do turnieju półfinałowego, trafiając na teoretycznie słabszych przeciwników. Dziewczęta z Ostrowa Wielkopolskiego natomiast musiały wygrać, aby awansować do kolejnego etapu. Zawodniczki z Kasprowiczanki zaczęły z ogromnym zaangażowaniem, wykorzystując swoją siłę i warunki fizyczne. Zdobywały seryjnie punkty spod kosza, natomiast większość ataków bochnianek kończyły się nieskutecznymi akcjami, przysłowiowym „waleniem głową w mur”. Frustracja narastała i było niebezpieczeństwo przegranej więcej niż 13 punktami, co by spowodowało awans tylko z drugiego miejsca.

Dziewczęta schodziły na przerwę ze stratą 9 punktów, jednak co się wydarzyło w 3 kwarcie zapamiętają na długo wszyscy kibice, którzy oglądali spotkanie na żywo. Dziewczęta zdobyły 17 punktów, nie tracąc ani jednego, w ciągu niespełna 3 minut !!!. Drużyna z Ostrowa została całkowicie rozbita, a podłamane zawodniczki nie nawiązały skutecznej walki do końca spotkania.

To co wydarzyło się w ciągu 180 sekund 3 kwarty, można uznać za cud! Nie widziałem w życiu takiej serii rzutowej. Dziewczęta pokazały do czego są zdolne i co je charakteryzuje… mocna nieustępliwa walka, gra sercem i gra do końca – podkreślał trener Sroka.-Jestem ogromnie dumny z postawy swoich zawodniczek.

MOSiR Bochnia – UKS Kasprowiczanka Ostrów Wielkopolski 51:41 (9:14,6:10,26:8,10:9)
Punkty zdobywały: Buczek 3, Dziadoń 2, Mazur 13, Rudnik 11, Poradowska 7, Świercz 1, Rak 14, Hudek 0, Puławska 0, Fortuna 0, Cebula 0, Rojek 0.