V liga. Pierwszy kwartet zwycięża

291 0

GKS Drwinia pokonała 2-0 Olimpię Wojnicz. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 1-0 po samobójczym trafieniu zawodnika gości. W drugiej połowie wynik ustalił Misa. Drwinianie do miejsca premiującego awansem – do LKS Gnojnik tracą tylko dwa punkty, czy czują, że mają szansę na awans? Skupiamy się wyłącznie na następnym meczu, chcielibyśmy oczywiście wygrywać jak najwięcej, ale ani my ani też nikt z zarządu nie stawia przed nami celu awansu. Mamy co prawda dwa punkty straty do Gnojnika, ale dwa punkty do nas traci Ciężkowianka – mówi Janusz Piątek grający trener zespołu z Drwini. GKS jest także najlepiej punktującym zespołem w rundzie wiosennej. W siedmiu meczach zdobył 19 punktów. Cieszyłbym się, gdybyśmy na koniec sezonu byli równie dobrze oceniani. Pamiętajmy jednak, że do końca rundy pozostało jeszcze 7 kolejek, to bardzo dużo – dodał opiekun GKS.

Wicelider wygrał w derbach powiatu brzeskiego z Iskrą 1-2. Dla gnojniczan wygrana z „czerwoną latarnią” ligi to miła odmiana po porażkach z rzędu – najpierw z GKS, a w miniony weekend z Dąbrovią. Iskra mimo, że przegrała nie traci dystansu ani do Zorzy, ani do Unii. Jedynie o jeden punkt odskoczyło Śmigno po wspomnianym remisie z Macierzą. Zorza przegrała u siebie z Wisłą, a Unia uległą pasiastej Tarnovii.

Macierz zremisowała 2-2 z KS Śmigno (bramki: Krzak i Motak). Pierwsza połowa należała do Śmigna, druga była bezdyskusyjnie dla nas i powinniśmy wygrać dwiema, trzema bramkami. Jeżeli jednak nie strzela się bramki na 3-1, to traci się zwycięstwo. Goście wyrównali z karnego. W końcówce zawodnicy ze Śmigna mieli także wiele szczęścia – wybili piłkę z linii bramkowej. Wielka szkoda, ze nie udało nam się wygrać, bo byliśmy w 2 połowie dużo lepsi – – powiedział Bartłomiej Hołyst – trener Macierzy.

Szansę na odskoczenie od strefy spadkowej miał Naprzód Sobolów, ale niestety po wyrównanym meczu przegrał w Odporyszowie 2-4. Bramki dla Naprzodu strzelili Artur Klejdysz (na 1-2) i Jakub Kmiecik (na 2-3). Sobolowianie mogą żałować także niewykorzystanego rzutu karnego, który mógł dać im remis. W tak zwanym meczu o 6 punktów wygrał Ikar, który przeskoczył Naprzód od dwa punkty.