IV liga. Rylovia sprawiła niespodziankę

358 0

Wydarzeniem 22. kolejki IV ligi był bez wątpienia pojedynek Wolanii z Rylovią. Lider podejmował piąta w klasyfikacji drużynę, która w przekroju całego spotkania była bliższa zdobycia pełnej puli. Poza pierwszym kwadransem gry, w którym gospodarze zdominowali drużynę Leszka Janiczka, dominowali goście, którzy na przerwę schodzili z wynikiem 1-1 – w doliczonym czasie gry wyrównującego gola strzelił Albert Skrzyński. Po zmianie stron goście już w pierwszej akcji wyszli na prowadzenie, a po raz drugi w tym spotkaniu bohaterem został Skrzyński.

Po strzeleniu bramki Rylovia cofnęła się i czyhała na kontrataki. Gospodarze z kolei próbowali strzałów z daleka, które nie przynosiły poważnego zagrożenia dla bramki Karola Barana. Na pięć minut przed końcem meczu Wolania jednak wyrównała. Dośrodkowanie Bielaka wykorzystał Cabała. W doliczonym czasie gry okazję na zwycięskiego gola mieli zawodnicy z Rylowej, a dokładnie Sebastian Greń, który w dobrej sytuacji strzelił nad bramką.

Wolania – Rylovia 2-2
Bramki: Bielak 4, Cabała 85 – Skrzyński 45+1, 46
Wolania: Mikrut – Furmański, Bartkowski (10 M.Barwacz), Szosta, Tadel (67 Jasiak) – Bielak, Bezkosty, Adamowski (46 Baruch), Ł.Wilk (62 K.Barwacz) – Szczerba, Cabała
Rylovia: Baran Karol – Ostrowski Norbert, Stawarz Piotr, Ostrowski Arkadiusz (48′ Strona Patryk), Motylski Michał – Baran Jakub, Handzlik Marek, Smęda Dawid, Ślęczka Konrad (75′ Pietrzak Krystian) – Szewczyk Dawid (88′ Wolsza Tomasz), Skrzyński Albert (65′ Greń Sebastian).

W Borzęcinie spotkały się dwie drużyny, które ostatnio zaczęły wychodzić na prostą. Obie w ostatnich trzech meczach zgromadziły sześć punktów. Mimo zapowiadanej poprawy sytuacji kadrowej na mecz z Watrą wypadli ze składu Sokoła Policht, Gawłowicz, Kostecki i Zabiegała – czwórka zawodników, których z bardzo ważnego meczu wyłączyły kontuzje bądź też sprawy osobiste. Po raz kolejny Sławomir Zubel zmuszony był do eksperymentowania w defensywie. Na stoperze zagrał nominalny rozgrywający – Szczepan Goryczko.

Watra przyjechała bardzo umotywowana i z mocnym składem zasadniczo różniącym się od kadry z jesieni ( w Watrze wystąpiło miedzy innymi dwóch nowo pozyskanych Słowaków). Chcieliśmy przyjąć rywala na własnej połowie, aby następnie go skontrować. W pierwszej połowie ani my ani oni nie stworzyliśmy poważnego zagrożenia pod bramką. W 2 połowie popełniliśmy niestety błąd na własnej połowie, który w dość szczęśliwych okolicznościach wykorzystali goście. Grając ostatnie 20 minut w dziesiątkę [dwie żółte kartki dla Szczepana Goryczki – przyp. MK] potrafiliśmy zepchnąć Białkę do głębokiej defensywy. Mogliśmy pokusić się o strzelenie bramki, ale tego dnia szczęście nam nie sprzyjało – relacjonował mecz trener Sokoła – Sławomir Zubel.

Sokół Borzęcin – Watra Białka Tatrzańska 0-1
Bramka: Paweł Kociołek
Watra:Szewczyk-Drobnak,Vrasilovic,Zynak,Bochnak-Kowalczyk,Łojek,Kuchta(A.Rabiński 80),Gacek(Marszałek 86)- Kociołek(Zubek 70),Ł.Remiasz(T.Remiasz 90)
Sokół: Mucek – Zając (20′ M. Rędzina), Świątek, Goryczko, Fortuna – Mularz (60′ Knap), Ciesielski, Turczyn, Sikorski (60′ Moneta)- Woda, Gałka.

Mecz Jadowniczanki z rezerwami Sandecji rozpoczął się dla gospodarzy najgorzej jak tylko mógł. Już w drugiej minucie z rzutu karnego sądeczanie wyszli na prowadzenie po strzale z rzutu karnego Kononowicza. Pierwsza odsłona meczu zakończyła się prowadzeniem gości 1-3, z bramką Maślejaka zdobyta przez Sandecję w ostatniej minucie pierwszej połowy, która pozbawiła chyba nadziei gospodarzy rozbudzonych kontaktową bramką Barana.

Drugie 45 minut zaczęło się od wymiany celnych ciosów. Jako pierwsi gola zdobyli goście za sprawą samobójczego trafienia Bujaka, ale chwilę później drugiego gola dla Jadowniczanki strzelił Konrad Kurzywilk. Wynik meczu ustalił ten, który rozpoczął strzelanie w Jadownikach – Kononowicz. Drużyna trenera Rydza jest już na 14. miejscu w tabeli.

Jadowniczanka – Sandecja II 2-5
Bramki: Baran 24, Kurzywilk 55 – Kononowicz 2′ i 82, Kacala 20, Maślejak 45, Bujak 53-samobójcza.
Jadowniczanka: Kleśny – Bujak, M. Kulig, Wójtowicz, Zuzia – Legutko (58 Duda), Rojkowicz, Baran (65 Mól), Rydz (83 Stec), Kurzywilk – Dzieński.
Sandecja II: Kociołek – Szeliga, Kołbon, Dyląg, Krzak – Maślejak, Kononowicz, Ciężobka, Kalisz, Kacala – Piszczek (88 Brdej).