III liga. BKS żegna się porażką, ale po walce

567 0

BKS – Wisła II 1-4 (1-2)
Bramki: Rafał Wasyl 25′ – Przemysław Lech 5′, Grzegorz Gulczyński 11′, Kamil Kuczak 73′ Konrad Furtak 81′
Żółte kartki: Kret – Gulczyński, Nalepa, Witek
BKS: Szydłowski – Wasyl, Kret, Mazur, Kasprzyk – Szkotak, Mus (75′ Majka), Stokłosa, Łyduch (55′ Dobranowski), Siwek – Zubel.
Wisła II: Kocoń – Kolanko, Gulczyński, Szywacz, Witek, Kościelniak, Lech, Nalepa (76′ Furtak), Kamiński, Marszalik (46′ Bartosz), Mordec (46′ Kuczak).

Mecz z Wisłą II mógł podobać się kibicom. Oba zespoły grały piłkę ofensywną, stwarzały sytuacje podbramkowe. Różnica pomiędzy jednym zespołem a drugim to skuteczność tak w grze pod obcą jak i własną bramką. Bocheński zaczął mecz z rezerwami „Białej Gwiazdy” najgorzej jak mógł. Już w 5 minucie Przemysław Lech strzelił gola głową po dośrodkowaniu Michała Nalepy. Co gorsza w 11 minucie było już 2-0. Tym razem po rzucie rożnym piłka wróciła w pole karne gospodarzy, a że nikt nie zdecydował się na jej wybicie, jakimś cudem trafiła w gęstwinie nóg do Grzegorza Gulczyńskiego, który z bliska pokonał Szydłowskiego.

Odpowiedź bochnian miała miejsce w 25 minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego zgrał na 10 metr Sławomir Zubel, a tam mocnym strzałem w kierunku bramki popisał się Rafał Wasyl. BKS mógł w tej części gry doprowadzić do remisu, ale znakomitej okazji, stworzonej przez siebie, nie wykorzystał Jarosław Siwek.

Po przerwie mecz był jeszcze bardziej otwarty, co widoczne było pod jedną jak i pod drugą bramką. Dla gospodarzy gole mogły paść po strzałach Zubla, Janusza Kreta oraz Jakuba Majki. Najbliżej szczęścia był ten pierwszy, ale jego strzał z przewrotki zatrzymał się na słupku.

Atakowali także goście, którzy zaprezentowali techniczną, uporządkowaną grę w środku pola. Spośród kilku groźnych akcji dwie okazały się skuteczne. Oba gole były autorstwa zmienników – Kamila Kuczaka i Konrada Furtaka.

BKS przegrał z Wisłą i pożegnał się ze swoim stadionem w rozgrywkach 2013/2014. Od przyszłej rundy będą na nim grać czwartoligowcy.