I liga. Puszcza także zdegradowana

355 0

Dolcan Ząbki – Puszcza Niepołomice 4-2 (2-1)
Bramki: Grzegorz Piesio 8′, 87′, Szymon Matuszek 19′, Paweł Tarnowski 56′ – Łukasz Nowak 41′, Paweł Moskwik 90′

Dolcan: Rafał Leszczyński – Mateusz Długołęcki, Rafał Zembrowski, Rafał Grzelak – Paweł Tarnowski (81′ Damian Świerblewski), Szymon Matuszek, Adrian Łuszkiewicz, Grzegorz Piesio, Bartosz Wiśniewski (76′ Bartosz Osoliński), Kamil Mazek (46′ Łukasz Sierpina) – Dariusz Zjawiński.
Puszcza: Krystian Stępniowski – Petar Borovićanin, Jarosław Lizak, Wallace, Michał Mikołajczyk (69′ Mateusz Cholewiak) – Michał Kiełtyka, Longinus Uwakwe (66′ Marcel Kotwica), Paweł Strózik, Łukasz Nowak, Krzysztof Zaremba – Łukasz Staroń (77′ Paweł Moskwik).

Niepołomiczanie fatalnie zaczęli mecz z Dolcanem. Już po 20 minutach gospodarze prowadzili 2-0 wykorzystując stworzone przez siebie kombinacyjne akcje. Mocne ciosy, jakie na siebie przyjęli niepołomiczanie wyraźnie podziałały na nich mobilizująco, bo po stracie gola to oni zaczęli dyktować warunki gry. Po kilku dobrych akcjach, w 37 minucie Puszcza miała swój pierwszy rzut karny. Niestety Rafał Leszczyński wybronił strzał Krzysztofa Zaremby. Minutę później sędzia po raz kolejny wskazał na wapno. I tym razem górą był Leszczyński broniąc uderzenie Łukasza Nowaka. Na szczęście dla zespołu beniaminka niefortunny strzelec zdążył z dobitką. Do przerwy niepołomiczanie przegrywali 1-2.

Po przerwie gospodarze zacieśnili szyki i szukali okazji do kontrataków. Te zaczęły pojawiać się bardzo szybko. Już jedna z pierwszych akcji zakończyła się trzecią bramką dla zespołu trenera Roberta Podolińskiego autorstwa Pawła Tarnowskiego. Utrata trzeciej bramki podcięła skrzydła gościom, którzy nie potrafili już w zasadzie zagrozić bramce Leszczyńskiego. Zrobił to dopiero w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Paweł Moskwik. Szkoda jednak, że wcześniej czwartą bramkę strzelił Piesio.

Puszcza żegna się z powoli z I ligą. Za tydzień ostatnie spotkanie niepołomiczan w tej klasie rozgrywkowej, w którym rywalem Puszczy będzie Kolejarz Stróże.