Koszykarki „idą jak burza”

425 0

W ostatnim czasie bocheńskie koszykarki, trenowane przez Krzysztofa Kierońskiego, rozegrały dwa mecze ligowe dzień po dniu i mimo zmęczenia w obydwa zwyciężyły.

Pierwszy z nich, to wtorkowe (27 maja), wyjazdowe spotkanie z Cracovią 1906 Kraków. Przewaga dziewcząt z Bochni była znacząca od pierwszej kwarty, w której bochnianki pokonały krakowianki 32:3. W drugiej części gospodynie zmobilizowały się na tyle, iż zmniejszyły stratę do dwóch punktów.

To zapewne uzmysłowiło koszykarkom MOSiR-u, iż po chwilowym sukcesie nie można przeciwnikowi „odpuszczać” i ponownie stanęły na wysokości zadania, zwyciężając wysoko w dwóch kolejnych odsłonach. Ostatecznie wróciły do Bochni ze zwycięskim wynikiem 101:23!!

Cracovia 1906 Kraków – MOSiR Bochnia 23:101 (3:32, 13:15, 2:36, 5:18)

Najlepsze strzelczynie: Dorota Świercz 32 pkt, Alicja Kępa 18, Julia Fortuna 13, Agnieszka Blum 10, Gabriela Dziedzic 8, Weronika Mól 9, Alicja Datoń 6, Zuzanna Dziadoń 4, Łucja Więcek 2, Karolina Przybyła 1.

W środę 28 maja bochnianki wyjechały do Krynicy, gdzie pokonały koszykarki tamtejszego Uczniowskiego Klubu Sportowego 69:37. Tym razem jednak nie było tak łatwo, bo zmęczenie po wtorkowym meczu dało już o sobie znać. Mimo tego bochnianki wygrały trzy kwarty, przegrywając tylko ostatnią.

UKS Krynica – MOSiR Bochnia 37:69 (3:29, 6:14, 14:18, 14:8)

Punkty zdobyły: Alicja Kępa 16, Dorota Świercz 14, Gabriela Dziedzic 14, Agnieszka Blum 11, Weronika Mól 6, Julia Fortuna 4, Zuzanna Kierońska 2, Zuzanna Dziadoń 2.

Przed MOSiR-em ostatnie starcie, tym razem z zespołem GTK Gorlice. Podopieczne trenera Kierońskiego spotkają się z nim na wyjeździe w najbliższą sobotę 31 maja 2014r.

Źródło: MOSiR