Puchar Polski. Sokół wypunktowany w Trzebini

389 0

MKS Trzebinia-Siersza – Sokół Borzęcin 5-1
Bramki: Paweł Szczepanik 27′, 41′, 60′, Michał Kowalik 66′, 86′ – Tomasz Gałka 71′

MKS: Gielarowski – Sieczko, Kukla, Kalinowski, Szczepanik T., Kowalik, Juraszek, Małodobry (69′ Piskorz), Lickiewicz (69′ Ołownia), Szczepanik P. (73′ Muras), Giermek (58′ Pająk J.)
Sokół: Mucek – Zając, Świątek (75′ Knap), Policht, Sikorski (55′ Rachwalski)- Gałka, Kostecki, Goryczko, Turczyn (20′ Woda), Ciesielski – Zabiegała (66′ Mularz)

Rywalem Sokoła w meczu półfinałowym na szczeblu MZPN był świeżo upieczony trzecioligowiec – MKS Trzebinia-Siersza. Sokół udał się do Trzebini z perspektywą meczu ostatniej kolejki IV ligi, w którym zespół Sławomira Zubla zmierzy się w derbach z Jadowniczanką.

Jechaliśmy do Trzebini powalczyć, ale mieliśmy też w myślach, żeby przed sobotnim meczem z Jadowniczanką nikomu się nic nie stało – relacjonuje Sławomir Zubel – trener Sokoła. Niestety już w 20 minucie meczu z boiska musiał zejść, po brutalnym faulu, Sebastian Turczyn, który swoimi rajdami demolował defensywę rywali. Kontuzja może okazać się poważna, gdyż Sebastian porusza się przy pomocy kul.

Musieliśmy dokonać zmiany, po przeprowadzeniu której szybko straciliśmy bramkę. Pod koniec pierwszej połowy przeciwnik wykorzystał nasze złe ustawienie i przegrywaliśmy już 2-0. W pierwszej i drugiej połowie mieliśmy kilka sytuacji bramkowych, a jednak dopiero w 71′ minucie Tomasz Gałka wykorzystał dobre zagranie Daniela Polichta.

Jeżeli brać pod uwagę sytuacje bramkowe wynik oscylowałby w granicach remisu, gospodarze górowali jednak nad nami skutecznością. Smaczkiem w tym meczu była obecność na boisku sędziego, który trzy dni wcześniej sędziował nam spotkanie z Wolanią. Niestety po raz kolejny nie sprostał zadaniu. Nie chciał dostrzegać brutalnych fauli na Turczynie, który skończyły się kontuzją zawodnika.

Trener beniaminka IV ligi odniósł się także do sytuacji w jakiej znalazł się Sokół po odpadnięciu z rywalizacji o II ligę Granatu. Z powodu zwiększonej liczby zdegradowanych zespołów z III ligi, z czwartej ligi do „okręgówki” spaść ma nawet sześć zespołów, wśród nich Sokół. Nieoficjalnie mówi się, że to 11. miejsce, które obecnie zajmujemy da utrzymanie, dlatego też zrobimy w sobotę wszystko, aby tę pozycję obronić. – mówi Sławomir Zubel.

W finale wojewódzkim PP, Trzebnia -Siersza zagra z Dalinem. Mecz zostanie rozegrany 25 czerwca w Podłężu.

Źródło: mkstrzebinia-siersza.futbolowo.pl, 90minut.pl, własne