A klasa Brzesko. LKS Uszew mistrzem ligi

886 0

Zespół Marcina Manelskiego pokonał zasłużenie Victorię Porąbka Uszewska 4-2. Mimo to na słowa uznania zasługują goście przede wszystkim za bardzo mądrą grę zwłaszcza, kiedy przez pierwsze 40 minut grali w osłabieniu jednego zawodnika. Włożony w grę obronną i kontrataki wysiłek odbił się na Victorii ostatnich dwudziestu minutach meczu, kiedy zabrakło jej piłkarzom sił.

Uszwianie zagrali bardzo przeciętnie, a w pierwszej połowie zwyczajnie słabo. Mając przewagę jednego zawodnika nie potrafili narzucić odpowiedniego tempa gry, a liczba straconych piłek była nieadekwatna do miejsca zajmowanego przez zespół. Mimo to LKS prowadził z Victorią 2-1 (gole: Górka, Manelski – Łazarz) Po zmianie stron zarysowała się już przewaga gospodarzy, czego konsekwencją były kolejne trafienia (Szczygieł, ? – Z. Zych) miejscowych. Trzeba jednak przyznać, że w końcówce do głosu doszli przyjezdni, którzy kilkukrotnie stawali oko w oko z bramkarzem Uszwi Łukaszem Koźmą.

Trzy razy w tzw. stuprocentowej sytuacji był niespełna osiemnastoletni Zdzisław Zych i to jemu poświęcimy ten akapit. Młody napastnik wykorzystał tylko jedną okazję na 4-2. Warto zwrócić uwagę na tego chłopaka. Dzisiejszy gol był jego 23 w bieżących rozgrywkach. Lekkość z jaką mijał rywali oraz przyjmował pod presją piłkę pozwala widzieć w nim kiedyś, kiedy nabierze więcej siły, tzw. cwaniactwa (mógł wyeliminować Marcina Manelskiego już w pierwszej połowie, kiedy ten nieprawidłowo powstrzymywał go podczas wychodzenia do sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy), spokoju i pewności siebie (jednym słowem sporo jeszcze do poprawy) wartościowego zawodnika na ligę zdecydowanie wyższą niż brzeska A-klasa.

Kończąc wątek LKS-u jesteśmy ciekawi ruchów kadrowych do tego zespołu w okresie przygotowawczym. Mecz z Victorią pokazał, że podczas nieobecności Igora Kosteckiego zespół Manelskiego wiele traci na swojej wartości.

Na drugim miejscu sezon zakończyła Korona Niedzieliska. Wicelider przegrał w ostatniej kolejce aż 5-1 w Grabnie ze Spółdzielcą. Wysokie wyniki odnotowaliśmy także w meczach Olimpia Bucze – Piast (7-2) oraz Dunajec – Kłos (9-3). Z jednej strony to dobrze, że pada tak wiele bramek, z drugiej zastanawia nas, czy mecz ostatniej kolejki grany w lidze jak najbardziej amatorskiej powinien być rozgrywany w wakacje, kiedy większośc zespołów ma problemy z wystawieniem odpowiednio silnej drużyny, albo nawet zebraniem pełnej jedenastki (vide Victoria w Uszwi?) To takie pytanie retoryczne. Czy nie można było zrobić jednej kolejki więcej w środku tygodnia?

Zwycięstwo Olimpii nad przetrzebionym kadrowo Piastem dało tej drużynie utrzymanie. Pewny swojego nie może być Start, który wygrał 3-2 z Victorią Bielcza. Ostatecznie zajął trzecie miejsce od końca, a biorąc pod uwagę wytyczne MZPN o 14-zespołowych ligach, ekipa z Biadolin może mieć problem z utrzymaniem A-klasowego statusu.

Wyzwania rywalom nie rzucił Orzeł, który na swoim stadionie pożegnał się z A-klasą porażką z Pogórzem Gwoździec 2-4. W innych spotkaniach IVA uległa na swoim stadionie Sokołowi, a Strażak Olimpii Kąty.