II liga. Okocimski ponownie wygrywa w końcówce

469 0

Okocimski Brzesko – Stal Mielec 3-2
Bramki: Wojciech Wojcieszyński 6′, 66′, Wojciech Dziadzio 87′ – Kamil Kościelny 2′, Łukasz Żegleń 70′

Okocimski: Robert Błąkała – Sylwester Tokarz, Mateusz Wawryka, Arkadiusz Garzeł, Aleksander Ślęczka – Paweł Pyciak (90′ Daniel Duszyk), Arkadiusz Lewiński, Wojciech Wojcieszyński (90 Jurij Hłuszko), Taras Jaworśkyj (56′ Patryk Bryła), Kamil Białkowski (77′ Sani) – Wojciech Dziadzio.

Stal: Wojciech Daniel – Mateusz Podstolak, Sebastian Duda, Mateusz Załucki, Krystian Getinger – Maciej Domański (61′ Rafał Jankowski), Wojciech Mącior (46′ Łukasz Żegleń), Kamil Kościelny, Sebastian Głaz, Kamil Radulj (80′ Tomasz Ostalczyk) – Mateusz Cholewiak.
żółte kartki: Mącior, Radulj, Głaz, Daniel.
czerwone kartki: Krystian Getinger 75′, Mateusz Cholewiak 90′ obaj Stal.

Okocimski pokonał 3-2 Stal Mielec potwierdzając, że czarna, prawie jedenastomiesięczna seria be zwycięstwa odeszła w niepamięć. Brzeszczanie udowodnili także, że grają do końcowych minut i że ten trud przynosi owoce w postaci bramek i punktów. Zanim jednak podopieczni trenera Sieklińskiego zwycięsko zakończyli mecz ze Stalą, musieli już w trzeciej minucie przełknąć gorzką pigułkę. Mecz bowiem ułożył się dla gości idealnie, po rzucie rożnym do bramki po raz kolejny strzeżonej przez Roberta Błąkałę piłkę skierował Kamil Kościelny. Utrata bramki widać mocno zmobilizowała gospodarzy, którzy już po trzech minutach wyrównali. W gęstwinie nóg w polu karnym najwięcej zimnej krwi zachował kapitan „Piwoszy” – Wojciech Wojcieszyński wyrównując stan rywalizacji.

Jeszcze przed przerwą Daniel wyciągał piłkę z siatki, ale sędzia uznał, że zanim piłka wpadła do siatki bezpośrednio po centrze z kornera Białkowskiego, faulowany był bramkarz gości. Bliski wyprowadzenia brzeszczan na prowadzenie był Pyciak, ale zmarnował sytuację wypracowaną przez Wojcieszyńskiego. Mimo przewagi, Okocimski mógł do szatni zejść z drugą straconą bramką. W doliczonym czasie gry Błąkała zwycięsko wyszedł jednak z pojedynku sam na sam z Cholewiakiem.

Po zmianie stron z animuszem ruszyli miejscowi i tylko przytomnej interwencji Żeglenia mielczanie mogą dziękować że już w 46 minucie nie stracili bramki. Co się jednak odwlecze… W 66 minucie Wojcieszyński widząc zbyt dalekie wyjście z własnej połowy Daniela przelobował bramkarza dając spadkowiczowi z I ligi prowadzenie. Zaledwie cztery minuty później ponownie był remis. Żegleń, który wcześniej zabłysnął interwencją w defensywie tym razem dał popis sprawności i skuteczności pod bramka rywala, a efektowna przewrotka była ozdobą spotkania.

Remis przerwałby serię porażek gości, tymczasem w 75 minucie czerwoną kartkę otrzymał Getinger za faul na Bryle. Od tego momentu ataki gospodarzy nabrały na sile. W 87 minucie aktywny, podobnie jak w meczu z Puszczą, Sani ściął z piłką z prawego skrzydła do środka , a następnie zagrał prostopadle do Wojcieszyńskiego, ten niemal natychmiast zagrał wzdłuż pola bramkowego, gdzie na futbolówkę czekał już Dziadzio. Wystarczył zdecydowany wślizg, aby skierować czubkiem buta piłkę do siatki. Tym samym były zawodnik Limanovii i Szreniawy zapewnił Piwoszom po raz drugi, w odstępie zaledwie czterech dni, zwycięstwo w ostatnich minutach spotkania.

Dzięki zwycięstwu Okocimski awansował na trzecią pozycję w tabeli. Prowadzi niezmiennie MKS Kluczbork, który doznał zaskakującej porażki – aż 3-0 z Rozwojem Katowice. Na uwagę zasługuje także klęska Limanovii 1-5 u siebie z Kotwicą. Jeszcze nie znając wyniku, spotkaliśmy zawodników z Pomorza w jednym ze sklepów. Widząc jak kupują chipsy oraz w sporych ilościach nieskoprocentowy trunek pomyśleliśmy, że z profesjonalizmem to wiele wspólnego nie ma, kiedy poznaliśmy rezultat zrozumieliśmy, że po takim zwycięstwie dyspensa należała się jak najbardziej.