Iskra Łęki – Victoria Porąbka Uszewska 1-7
Sokół Maszkienice – LKS Poręba Spytkowska 4-0
Olimpia Kąty – Victoria Bielcza 4-0
Kłos Łysa Góra – Iva Iwkowa

W Olszynach w szybkim i otwartym meczu kibice zobaczyli aż osiem goli. Z pewnością jednak nie opuszczali z tego powodu stadionu w najlepszych humorach. Ich drużyna – Arkadia przegrała trzeci mecz z rzędu, a piąty w sezonie i zajmuje przedostatnią lokatę w tabeli. Gospodarze, mimo, że od 4 minuty przegrywali, potrafili już po kwadransie wyjść na prowadzenie. O przegranej zadecydował słaby początek drugiej połowy, kiedy to Piast strzelił szybko dwie bramki. Czchowianie dzięki zwycięstwu awansowali do środka ligowej stawki. Ubogie na razie statystyki wskazują, że lepiej temu zespołowi grać na wyjazdach, z których przywiózł 6 punktów, czyli o trzy więcej niż uzbierał w Czchowie. Bramki w tym spotkaniu strzelali: Krzysztof Szczupak, Mateusz Nowak, Grzegorz Krakowski dla gospodarzy oraz Marcin Kupiec 2, Łukasz Tobiasz 2 i Krystian Stec dla Piasta.

Nadal niepokonany pozostaje Tymon Tymowa. Drużyna Pawła Pachoty pokonała w Czchowie 2-0 okupującego dolne rejony tabeli Spółdzielcę Grabno. Bramki dla gospodarzy strzelili: Marcin Wilczek i Kamil Mendyk. Trzy punkty dla beniaminka pozwalają mu utrzymać trzypunktową przewagę nad drugim w tabeli Sokołem Maszkienice.

Wicelider w 6. kolejce podejmował LKS Porębę Spytkowską. Oba zespoły po po pięciu seriach miały tyle samo – 12 – punktów. Z rywalizacji zwycięsko wyszli podopieczni Jana Kargula, którzy zaaplikowali przyjezdnym cztery bramki nie tracąc żadnej. Bohaterem spotkania i Maszkienic został Kamil Szabat, autor hat-tricka, poza nim na listę strzelców wpisał się Robert Płachno.

W następnej kolejce Sokół zmierzy się na wyjeździe z Victorią Porąbka Uszewska. Ta w 6 serii rozbiła w Łękach Iskrę aż 1-7. Bramki dla gości strzelali: Paweł Fejkiel 4, Piotr Pałucki, Maciej Wróbel, Zdzisław Zych. Dystans miedzy Iskrą a pozostałymi zespołami coraz bardziej powiększa się, czego przykładem jest Victoria. W zasięgu wzroku drużyny z Łęk pozostają jeszcze drużyny Arkadii i Spółdzielcy.

Olimpia Kąty zaryzykowała ofensywnym ustawieniem i zasłużenie pokonała Victorię Bielcza aż 4-0 (bramki: Jakub Nowak 2, Damian Cebula, Paweł Kusiak). Wysoki pressing podopiecznych trenera Andrzeja Maciasia zaskoczył rywali pozwalając szybko zawiązywać kolejne akcje. Aż trzy z nich przyniosły bramkowy efekt w pierwszych 45 minutach, a przecież Olimpia nie wykorzystała jeszcze rzutu karnego. W drugiej połowie gra bardziej wyrównała się, ale także i tę część gry zwycięsko zakończyli gospodarze kończąc ostrzał bramki Bartłomieja Książka golem Pawła Kusiaka.

W derbach gminy Brzesko lepsza Olimpia Bucze, która na własnym stadionie pokonała 3-1 Strażaka Mokrzyska. Do przerwy miejscowi prowadzili już 2-0. Obie bramki – Tomasza Radeckiego i Kacpra Kani padły w ciągu ostatnich minut pierwszej połowy. Tuż po zmianie stron gola kontaktowego strzelił Konrad Pasierb. Mający dobry wynik gospodarze nastawili się na kontry. Po jednej z nich , Damian Pleszyński ustalił wynik meczu na 3-1. Derbowe zwycięstwo oraz porażka Poręby Spytkowskiej dała Olimpii awans na trzecie miejsce w tabeli. Strażak spadł na piątą pozycję.

Mecz Kłos – Iva przełożono na inny termin.

Źródło: tymontymowa.futbolowo.pl, arkadia.futbolowo.pl, katyolimpia.futbolowo.pl, victoriabielcza.futbolowo.pl, lzsolimpia.futbolowo.pl, strazakmokrzyska1951.futbolowo.pl