A klasa Brzesko. Tymon znalazł pogromcę

423 0

To w końcu musiało się stać. Tymon Tymowa po 31 ligowych meczach bez porażki znalazł drużynę,która zdołała go pokonać. Ostatni raz podopieczni trenera Pawła Pachoty ulegli w lidze- jeszcze w rozgrywkach B klasy, uwaga: 23 czerwca 2013 roku (Victorii Porąbka Uszewska), w przedostatniej kolejce sezonu 2012/2013. Później wygrana na zakończenie rozgrywek, a następnie 24 mecze bez porażki w w poprzednich rozgrywkach oraz sześć kolejnych zwycięstw na otwarcie aktualnego sezonu. Victoria Bielcza pokonując Tymona pokazała, że nieustępliwością i walecznością można wiele zdziałać. Bramki dla Victorii strzelili: Maciej Buch 63′ oraz Przemysław Łazarz z rzutu karnego w 84′. W pierwszej bezbramkowej połowie mecz był wyrównany, ale lepsze okazje mieli gospodarze. Po zmianie stron inicjatywę wyraźnie przejął Tymon, ale z przewagi niewiele wyniknęło. Tymczasem Victoria przeprowadziła niewiele po godzinie gry kontrę którą na bramkę zamienił Buch. Na pięć minut przed końcem meczu za faul na Buchu sędzia podyktował rzut karny, a jego pewnym egzekutorem został Przemysław Łazarz. Goście kończyli mecz w dziewiątkę po czerwonych kartkach dla: Sławomira Dumany i Mateusza Piechnika (dwie żółte). Dzięki zwycięstwu Victoria awansowała na ósmą pozycję w tabeli.

Przegrana lidera spowodowała, że w przypadku zwycięstwa Sokoła Maszkienice oba zespoły mogły zrównać się punktami. Tak też się stało. Sokół podejmował na swoim stadionie Victorię Porąbka Uszewska i pokonał ją skromnie 1-0. Złotego gola meczu strzelił Robert Płachno w 57 minucie meczu. Spotkanie mogło dostarczyć kibicom wielu emocji. Oba zespoły stworzyły sobie wiele okazji do pokonania bramkarza rywali. W pierwszej połowie blisko pokonania Jarosława Paleja byli Zdzisław Zych oraz Dariusz Łazarz. Z kolei w ekipie gospodarzy najbliżej pokonania Łukasza Zycha był Adam Zawada.

Po zmianie stron jako pierwsi groźną akcję przeprowadzili goście. Po raz kolejny w dobrej sytuacji znalazł się filigranowy Zdzisław Zych, ale przegrał pojedynek z Palejem. W 51 minucie ponownie goście mogli otworzyć wynik spotkania, ale strzały Fabiana Kurala i Zycha nie znalazły drogi do celu. Zaledwie sześć minut później miała miejsce akcja, która zadecydowała o losach konfrontacji. Palej zagrał długą piłkę do Płachny, który dobiegł z nią do linii pola karnego, a następnie umieścił piłkę w siatce. Po stracie bramki goście nie potrafili stworzyć sobie klarownej sytuacji, za to Sokół kilkukrotnie groźnie skontrował Victorię. Przed szansą na podwyższenie wyniku stanął kilkukrotnie Kamil Szabat, ale nie dane mu było w tym meczu wpisać się na listę strzelców. W efekcie zwycięstwa Sokół tylko gorszym bilansem meczu bezpośredniego ustępuje Tymonowi. Victoria jest na 11. miejscu.

Piast Czchów nawet bez swojego snajpera – Łukasza Tobiasza pewnie pokonał słabiutką w tym sezonie drużynę Iskrę Łęki. Bramki dla zwycięzców strzelili: Gabriel Szostak 3, Krzysztof Nakielny 2, Marcin Kaczor i Adam Nakielny. Wysokie zwycięstwo nad spadkowiczem z ligi okręgowej Piast okupił poważną kontuzją bramkarza Mateusz Gumula. Klub w trybie awaryjnym – na co pozwalają przepisy – ściągnął w dniu dzisiejszym bramkarza Czarnych Kobyle – Mateusza Wojkowskiego. Mający ambicje gry o awans Piast w najbliższy weekend zmierzy się w najciekawiej zapowiadającym się meczu 8. kolejki z Sokołem Maszkienice.

Olimpia Kąty po raz drugi z rzędu pokonała rywala w stosunku 4-0. Po zeszłotygodniowej wygranej nad Victorią Bielcza, przyszła wygrana w miniony weekend nad LKS Poręba Spytkowska. Ta ostatnia w drugim spotkaniu z rzędu doznała porażki 0-4. Bohaterem spotkania został Paweł Kusiak, który w pierwszej połowie otworzył wynik meczu, a w drugiej połowie dołożył jeszcze dwa trafienia kompletując w ten sposób hat-tricka. Czwartą bramkę dla gości strzelił Jakub Nowak.

Przegrał Tymon – pierwszy z beniaminków, przegrał także i drugi – Arkadia Olszyny. I to aż 6-0 w Mokrzyskach. Trzy gole strzelił Mateusz Broszkiewicz (dwa w pierwszej połowie), dwie bramki przypadły Konradowi Wyczesanemu, a jedna – Grzegorzowi Roczniakowi. Dla Arkadii to czwarty mecz z rzędu zakończony porażką.

Zaskakująco wysokiej porażki zaznała IVA Iwkowa. Sprawcą pogromu była Olimpia Bucze, która dzięki bardzo ciekawym jak na warunki A-klasy ruchom kadrowym urosła już na początku rozgrywek do jednych z głównych rozgrywających w brzeskiej Serie A. Dla trzeciej obecnie siły rozgrywek bramki strzelali: Marek Handzlik z rzutu karnego, Kacper Kania 3, Filip Kania 2 oraz Tomasz Radecki autor 4 aż asyst.

Nie licząc pierwszej, zwycięskiej dla Spółdzielcy kolejki, wszystkie kolejne rozegrane mecze zespołu z Grabna zakończyły się porażkami. Fatalną serię podtrzymała 7. seria spotkań. Na własnym boisku, w rywalizacji z sąsiadem z ligowej tabeli – Kłosem Łysa Góra, zespół Lucjana Hajdo okazał się wyraźnie słabszy przegrywając 0-4, choć mógł i wyżej. Gole dla Kłosa strzelali: Patryk Ogar 2, Marcin Marmol oraz Rafał Stolarz. Wygrana pozwoliła Kłosowi złapać odrobinę spokoju przed dalszą częścią sezonu.