Za nami pierwsza kolejka BLF. Widmat kolejny raz lepszy od Stalproduktu

542 0

Jako pierwsi w tym sezonie na parkiet wyszli gracze Versusa i Aces of Blaze. „Asy” to w BLF drużyna nowa ale posiadająca w swoim składzie kilku doświadczonych zawodników m.in. Marcina Czekotowskiego broniącego w poprzednim sezonie bramki NPDL, Mateusza Grabowskiego niegdyś czołowego strzelca w nieistniejącej już drużynie Alladyn czy Wojciecha Czajera byłego zawodnika… Versusa. To doświadczenie wzięło górę nad wciąż niezbyt poukładaną grą Versusa. Wynik spotkania to spokojne 4-1 dla Aces of Blaze, dla których po dwie bramki strzelili Mateuszowie: Grabowski i Furtak. Honorowe trafienie dla przegranych zaliczył Robert Szczeciński.

W drugim meczu spotkały się dwie mocne ekipy, które w tym sezonie zapewne walczyć będą o awans do Ekstraklasy. Strzelec Okulice stanął naprzeciw Kreatywnemu Punktowi, który w poprzednim sezonie pod szyldem Corleone zdobył mistrzostwo III ligi. Mecz przez bardzo długi okres był wyrównanym spotkaniem. Pierwsza bramka padła dopiero w 23 minucie za sprawą Damiana Zegiela z KP. Kiedy w 36 i 38 minucie „kreatywni” zdobyli kolejne dwa trafienia wydawało się, że jest już po meczu. Nic z tych rzeczy, Strzelec wziął się ostro do roboty i w dwóch ostatnich minutach strzelił dwa gole. Do wywalczenia choćby punktu w tym spotkaniu brakło już jednak czasu.

Trzeci pojedynek można nazwać meczem trampkarzy z oldbojami. Paweł Bochnia to drużyna złożona głównie z ministrantów parafii św. Pawła. Ich przeciwnik – Impet to w większości ta sama ekpia, którą znamy z poprzednich sezonów jako Zetka czyli głównie mężczyźni podchodzący pod czterdziestkę. Początkowa trema „Pawełków” spowodowała, że po dwóch golach Adama Chojeckiego Impet ustawił sobie mecz. Ale młodzi chłopcy swoją walecznością w krótkim czasie doprowadzili do remisu. Kiedy wydawało się, że dojdzie do podziału punktów Mariusz Nowak celnym strzałem ustalił wynik meczu na 3-2 dla Impetu.

Kolejnym meczem był pojedynek starych znajomych czyli Elektrospec kontra Regis. Regis wystąpił w składzie zbliżonym do tego sprzed dwóch sezonów a więc dużo słabszym niż tym z roku poprzedniego. I było to widać od samego początku spotkania. Już w 1 minucie otworzył się worek z bramkami „elektrycznych” i gole zaczęły wpadać jeden za drugim. Wspaniałą skutecznością popisał się Rafał Góral, który aż sześć razy trafił do siatki rywala. Regis przebudził się na dwie minuty za sprawą Witolda Marksa, który w 29 i 30 minucie strzelił gole ale na nic więcej nie było go stać. Wynik 11-2.

Ostatnie spotkanie 1 kolejki I ligi to starcie Mikołaja Bochnia – wicemistrza III ligi z zeszłego sezonu z Bagry – krakowską drużyną utworzoną przy ośrodku dla niedosłyszących. Wiele o meczu napisać nie można. Było to bardzo jednostronne spotkanie z dużą przewagą wzmocnionej drużyny bocheńskiej. Wynik 13-3 dla „mikołajów” spowodował, że w TOP5 strzelców I ligi jest aż 4 zawodników z ich drużyny. Bagry zapłaciło wysokie frycowe i pozostaje liczyć, że w następnych meczach będzie już tylko lepiej.

Elektrospec – Regis 11-2
Rafał Góral 6, Mateusz Krokosz 2, Jarosław Daniec, Jakub Salisz, Konrad Kurzywilk – Witold Marks 2

Bagry Kraków – Mikołaj Bochnia 3-13
Dawid Paprota, Filip Gałązka, Daniel Kordeczka – Michał Kubat 4, Piotr Kokoszka 3, Rafał Zieliński 3, Krzysztof Broszkiewicz 2, Jan Kubat

Ekstraklasa swoje rozgrywki rozpoczęła meczem beniaminków. Opętani podejmowali w nim Arcom. Opętani już w 2 minucie wyszli na prowadzenie ale potem mecz się wyrównał. 10 minut pozniej było już 1-1. Arcom nie wykorzystał gry w przewadze po czerwonej kartce w końcówce pierwszej połowy dla Michała Mazura i do ostatnich sekund spotkania utrzymywal się wynik remisowy. Na minutę przed końcem gry Piotr Kostuch zdołał jednak zmieścić piłkę między nogami Tomasza Orła, broniącego w tym meczu bamki Arcomu, i dał zwycięstwo Opętanym.

W drugim meczu spotkali się ze sobą Bochenskie.com.pl z Aquerem. Wicemistrz BLF już w 8 minucie otworzył wynik spotkania i potem grając spokojnie i bez pośpiechu kontrolował przebieg gry. Nie był to zbyt porywający mecz. Aquer tym stylem gry chyba trochę się uśpił i na 4 minuty przed końcem obudzić musiał ich Dawid Pilch pokonując Krystiana Jaszczyńskiego. Obudził ich do tego stopnia, że już 2 minuty później po przepięknej zespołowej akcji Krzysztof Styrna drugi raz w tym spotkaniu trafił do bramki ustalając wynik meczu.

Trzecie spotkanie to pojedynek KS Husarii Łapczyca z BosmanSklep.pl. Mecze tych przeciwników były zawsze wyrównane i obfitujące w gole. Nie inaczej było i tym razem. Choć Husaria nie najlepiej weszła w mecz i przegrywała już nawet 0-3 to do samego końca nie odpusciła i doprowadziła do wyniku 3-4. Na ciekawostkę zasługuje fakt, że dla „husarzy” gole zdobyło dwóch Jakubów a dla „bosmanów” trzech Tomaszów.

Na zakończenie dnia danie główne, hit kolejki, Widmat kontra Stalprodukt. Pojedynek bezapelacyjnie dwóch najlepszych drużyn ostatnich kilku sezonów w lidze bocheńskiej. Mecz rozpoczął się dosyć nietypowo jak na spotkania tych ekip. Zawodnicy ci przyzwyczaili nas, że początki raczej mają spokojne. Tym razem Widmat za sprawą Michała Kaczmarczyka otworzył wynik w 3 minucie a w minucie 4 strzelił Mateusz Więsek i było już 1-1. W 8 Tomasz Marut podwyższa na 2-1 dla mistrzów ligi a 3 minuty później ma miejsce chyba kluczowa sytuacja spotkania. Po strzale z rzutu wolnego piłkę ręką na linii bramkowej zagrywa Mateusz Kaczmarczyk i otrzymuje czerwoną kartkę a rzut karny na gola zamienia Jakub Buczek. Mimo podwójnej straty Stalprodukt nie poddaje się i ponownie Więsek zdobywa bramkę kontaktową. Po tym golu gra na jakiś czas się uspokaja by po przerwie znowu wrzucić wyższy bieg. Od 23 do 27 minuty padają cztery bramki. Na gola Patryka Kubika szybko odpowiada Grzegorz Baran ale jest to ostatnie trafienie „hutników” w tym meczu. Widmat dorzuca jeszcze dwa gole za sprawą Marcina Mikulskiego i Krystiana Lewickiego i spokojnie dowozi wysokie prowadzenie do końca. Trzeci raz z rzędu na ligowych boiskach w spotkaniach tych przeciwników młodość bierze górę nad doświadczeniem i Widmat zdobywa pełną pulę.

Opętani – Arcom 2-1