IV. Gorlicka porażka w meczu o 6 punktów

Glinik Gorlice – BKS Bochnia 4-2 (3-0)
BKS: Jaszczyński – Górszczyk, Ruchałowski, Gawłowicz, Mazur – Górecki – Mus, Turczyn (64′ Motak), Klesiewicz, Siwek – Styrna (46′ Zubel)
Bramki: 15′, 39′, 44′, 89′ – Siwek 65′, Motak 83′.
Czerwona kartka: 44′ dla Mazura za faul taktyczny.

Początek meczu należał do piłkarzy Sławomira Zubla, który z powodu urazu zaczął mecz spotkanie na ławce rezerwowych. Jego miejsce na szpicy ataku zajął Krzysztof Styrna. Po początkowej przewadze gości po około dziesięciu minutach gra wyrównała się. Niestety już w 15 minucie padła pierwsza bramka dla Glinika. Strata gola nie podłamała bochnian, którzy ponownie zyskali przewagę. W 33 minucie sędzia podyktował przeciwko gorliczanom rzut karny. Do piłki podszedł etatowy wykonawca „jedenastek” Michał Ruchałowski i … przestrzelił. Porzekadło piłkarskie mówi, że niewykorzystane sytuacje mszczą się. Tak też się stało w Gorlicach. Zaledwie 6 minut po niewykorzystanym karnym gospodarze podwyższyli na 2-0. Na dodatek w 44 minucie sędzia dopatrzył się faulu Krzysztofa Mazura na napastniku miejscowej drużyny i wskazał na „wapno”, a dodatkowo ukarał obrońcę z Bochni czerwoną kartką. Rzut karny został zamieniony na bramkę, a bochnianie, którzy wcale nie grali źle na przerwę schodzili z trzybramkową stratą.

Druga połowa należała juz bezdyskusyjnie dla BKS-u. Grający w dziesiątkę goście zdominowali rywali, a efektem tego były bramki Jarosława Siwka oraz Marcina Motaka, który wszedł na boisko na blisko 30 minut przed końcem spotkania. Przy stanie 3-2 zespół Sławomira Zubla zaryzykował szukając wyrównującej bramki. Szczęście było jednak przy gospodarzach, którzy po jednej z kilku przeprowadzonych w ostatnich minutach meczu kontr po raz czwarty pokonali Krystiana Jaszczyńskiego.

Porażka z Glinikiem bardzo utrudnia sytuację BKS w końcowej fazie rundy jesiennej. BKS zamiast odskoczyć od strefy spadkowej ugruntował swój pobyt w ogonie tabeli w zasadzie do końca tej części sezonu.