Bochnianie w programie „Zapasy w każdej szkole”

708 0

Cykl imprez „Zapasy w każdej szkole” realizowany jest w wybranych miastach Kraju w ramach Programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Mały mistrz” pod Patronatem Ministerstwa oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Impreza „Zapasy w każdej szkole” wspiera ponadto Kampanię Ministerstwa Sportu i Turystyki „Stop zwolnieniom z WF-u” mająca na celu zmianę sposobu myślenia o lekcjach WF-u w polskich szkołach.

Każda edycja imprezy „Zapasy w każdej szkole” składa się z pokazu zapasów, treningu z udziałem Andrzeja Suprona (wicemistrza olimpijskiego w zapasach) oraz międzyszkolnej rywalizacji uczniów wg uproszczonych zasad zapasów dla dzieci.

W turnieju rywalizowało 6 reprezentacji szkół podstawowych z województwa małopolskiego. Na zawodach nie mogło zabraknąć reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 1 z Bochni.

Rywalizacja uczniów odbywała się wg uproszczonych i bezpiecznych zasad zapasów dla dzieci. Rywalizacja odbywa się z udziałem licencjonowanych sędziów zapasów. Każda reprezentacja szkoły bierze udział w 2 meczach.

Każdy mecz trwa około 15 minut. Mecz: Każdy uczeń reprezentacji rywalizuje w 3 rundach o łącznej długości ok. 2 minut. Uczniowie otrzymują punkty za wykonanie poniższych zadań:
I runda – czas trwania 1 min.
1 pkt. sprowadzenie do parteru oraz 1 pkt. wypchnięcie poza po pole (okrąg namalowany na macie)
II runda – czas trwania 2 x 15 sekund 2 pkt. jeżeli uda się wstać z maty, 1 pkt. jeżeli uda sie przytrzymać przeciwnika w parterze
III runda – do skutku, 3 pkt. za wyjście z piłką poza pole (okrąg namalowany na macie)

Zwycięzcą rywalizacji jest uczeń, który w czasie 3 rund zdobędzie większą liczbę punktów. Do finału wyłaniane są 2 drużyny, których uczniowie zdobyli łącznie dla drużyny największą liczbę punktów.

Reprezentacja bocheńskiej szkoły składająca się z czterech dziewczynek i czterech chłopców przebojem pokonywała kolejne drużyny. W finale po bardzo ciężkim boju wygrała 4:3 ze Sportową Szkołą Podstawową nr. 54 z Krakowa.

Skład bocheńskiej drużyny:

Szymon Knap, Oliwia Zięba, Sylwia Dobranowska, Agnieszka Grzesik, Maria Kuszlik, Mikołaj Nalepka, Hubert Knap, Wiktor Matykiewicz wszyscy zawodnicy spisali się wspaniale i stanęli na wysokości zadania.

Teraz zwycięską drużynę czekają przygotowania do wielkiego finału w Warszawie.

Informacja nadesłana

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *