żółte kartki: Strózik – Dudek, Sierczyński, Giel.
czerwona kartka: Paweł Strózik (50′ za drugą żółtą).
Puszcza: Andrzej Sobieszczyk – Witold Cichy, Marcin Biernat, Damian Lepiarz, Łukasz Furtak – Piotr Madejski (90′ Wojciech Przybył), Marcel Kotwica, Paweł Strózik, Łukasz Nowak (68′ Longinus Uwakwe), Michał Mikołajczyk (72′ Michał Kiełtyka) – Krzysztof Zaremba (90′ Dariusz Gawęcki).
Zagłębie: Wojciech Fabisiak – Marcin Sierczyński, Sławomir Jarczyk, Krzysztof Markowski, Radosław Kursa (73′ Daniel Kutarba) – Dawid Ryndak, Łukasz Matusiak, Sebastian Dudek, Przemysław Mizgała (46′ Jakub Arak), Hubert Tylec (73′ Miłosz Kozak) – Łukasz Tumicz (67′ Piotr Giel).

Dobre 50 minut, piękna bramka i niemal cała druga połowa gry w osłabieniu – tak w skrócie można opisać mecz Puszczy z wyżej sklasyfikowanym Zagłębiem Sosnowiec. Niepołomiczanie od początku meczu narzucili rywalom swój rytm gry. W 26 minucie padła bramka, która jak się później okazało rozstrzygnęła losy spotkania. Akcja, po której padł gol nie zapowiadała sukcesu gospodarzy. Wprost przeciwnie, to goście egzekwowali rzut wolny tuż sprzed linii pola karnego. Piłkę próbował dośrodkować doświadczony z boisk ekstraklasy Sebastian Dudek, ale fatalnie uderzył w jednoosobowy mur. Piłkarze Łukasza Gorszkowa przystąpili natychmiast do kontrataku. Piłka wędrowała jak po sznurku. Jeszcze na własnej połowie otrzymał ją Krzysztof Zaremba, który fantastyczne przyspieszył, aby za chwilę znaleźć się w polu karnym Zagłębia. Tam ograł Łukasza Matusiaka i pięknym, technicznym strzałem umieścił piłkę w siatce. Jeszcze przed przerwą goście mogli stracić bramki po strzałach Piotra Madejskiego oraz po akcji duetu Zaremba – Łukasz Nowak.

Po zmianie stron, szybko – już w 51 minucie – drugą żółtą kartkę, za taktyczny faul w środkowej strefie boiska obejrzał Paweł Strózik. Goście niemal od razu uzyskali sporą przewagę. Punktem kulminacyjnym tej przewagi był okres pomiędzy 75 a 82 minutą. Wówczas Zagłębie, w osobie Dawida Ryndaka, dwukrotnie obiło słupek niepołomiczan, a dobitkę ofiarnie wybronił Andrzej Sobieszczyk.

Cofnięci głęboko gospodarze przeprowadzili także bardzo groźną akcję , w której rezerwowy Michał Kiełtyka w 85 minucie ograł defensorów gości i oddał groźny strzał na bramkę Wojciecha Fabisiaka trafiając jednak tylko w słupek.

Puszcza pokonała Zagłębie przerywając trwającą od wielu tygodni bessę dziewięciu meczów bez zwycięstwa. Zwycięstwo nad sosnowiczanami to z kolei trzeci mecz ekipy Łukasza Gorszkowa bez porażki.

Źródło: puszcza-niepolomice.pl, zaglebie.sosnowiec.pl, własne