II liga. Okocimski w końcu z bramką, ale bez punktów

MKS Kluczbork – Okocimski KS Brzesko 2:1 (1:1)
Bramki: Tomasz Swędrowski 21′, Piotr Burski 70′ – Taras Jaworski 19′.
Żółte kartki: Nowacki, Rudnicki – Ślęczka, Lewiński.
MKS Kluczbork: Krystian Rudnicki – Adam Orłowicz, Łukasz Ganowicz, Paweł Gierak, Mateusz Arian – Rafał Niziołek, Marcin Nowacki, Tomasz Swędrowski (32′ Michał Kojder), Jakub Grzegorzewski, Łukasz Reinhard (89′ Michael Komor) – Piotr Burski (82′ Marcin Tomaszewski).
Okocimski KS: Marek Pączek – Jakub Baran, Radosław Jacek, Arkadiusz Garzeł, Mateusz Wawryka – Paweł Pyciak (73′ Kamil Białkowski), Arkadiusz Ryś, Arkadiusz Lewiński, Taras Jaworski (67′ Wojciech Dziadzio), Aleksander Ślęczka (78′ Mateusz Kasprzyk) – Jurij Głuszko (70′ Wojciech Wojcieszyński).

Okocimski, który od końca sierpnia nie zaznał smaku ligowego zwycięstwa miał w meczu z MKS Kluczbork wiele okazji, aby w końcu zakończyć mecz z kompletem punktów. Już w 10 minucie bliski pokonania Krystiana Rudnickiego był Arkadiusz Ryś, którego strzał zdystansu minimalnie chybił celu. Ten sam zawodnik tuż przed przerwą uderzał głową wykorzystując dośrodkowanie Ślęczki. Jednak i tym razem próba minęła cel.

Na przerwę oba zespoły schodziły przy remisie 1-1. W 19 minucie bramkę dającą prowadzenie „piwoszom” zdobył Taras Jaworski po kapitalnie wykonanym z odległości 25 metrów rzucie wolnym. Niestety radość brzeszczan nie trwała długo. W 21 minucie defensorzy Okocimskiego wybijali piłkę po dośrodkowaniu z bocznej strefy boiska. Zrobili to jednak na tyle niedokładnie, że gospodarze przejęli piłkę. Burski odegrał do Tomasza Swędrowskiego i strzałem z kilku metrów nie dał Pączkowi szans.

Po zmianie stron inicjatywę mieli gospodarze, którzy stworzyli sobie kilka groźnych sytuacji, w których wynik ratował Marek Pączek. Niestety w 70 minucie i on już nie zapobiegł utracie bramki. Piotr Burski otrzymał dobre podanie od Niziołka i w sytuacji sam na sam z Pączkiem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po stracie bramki goście ruszyli do przodu i wypracowali sobie dwie dogodne sytuacje do wyrównania. Dwukrotnie przed szansą stawał Arkadiusz Lewiński, ale w 82 minucie jego strzał uprzedził jeden z defensorów gospodarza, a w 87 minucie defensywny pomocnik „piwoszy” nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Rudnickim.

Okocimski przegrał w Kluczborku kontynuując serię bez zwycięstwa. Jutro zagra Puszcza Niepołomice, która traci do brzeszczan tylko punkt. Jeżeli wygra opuści strefę spadkową. Okocimski zimy nie spędzi pod kreską. Spotkanie Wisły z Błękitnymi zostało odwołane z powodu oblodzenia boiska. Mecz zostanie rozegrany na wiosnę.