Koszykówka. Zwycięstwa młodziczek i kadetek MOSiR-u

407 0

Kadetki
MOSiR Bochnia & UMKS Gracz Starachowice 46 – 39 (17-15,8-5,13-4,8-15)

Wyjazdowe spotkanie w Starachowicach (29 listopada) rozpoczęło się od kilkupunktowego prowadzenia bochnianek. Mimo to koszykarki z Bochni nie mogły złapać swojego rytmu gry i nie potrafiły powiększyć przewagi. Kolejne kwarty przebiegały dalej pod dyktando „mosirek”, choc trzeba przyznać, że drużyna gości dzielnie walczyła o każdy punkt. W 4 kwarcie zawodniczki jednej jak i drugiej drużyny popełniały bardzo dużo prostych błędów. Na szczęście to bochnianki pod koniec meczu zdobyły kilka punktów w szybkim ataku, co pozwoliło przechylić szalę zwycięstwa na ich stronę.-Czasami trzeba umieć wygrać mecz,w którym się nic nie udaje. I tak też się stało – mówi trener bocheńskiego zespołu Rafał Sroka.

Punkty dla MOSiR Bochnia: Rak 12, Poradowska 9, Buczek 8, Mazur 5, Rudnik 5, Bojan 3, Dziadoń 2, Puławska 2, Rojek, Ochel, Dylowicz, Hudek.

Drużyna MOSiR zaprezentowała przed meczem nowe dresy i bluzy treningowe ufundowane przez firmę Kambud.

Młodziczki U-14
MOSiR Bochnia & TS Wisła Kraków 57:22 (18:0, 17:9, 14:3, 8:10)

Dziewczęta z rocznika 2001, trenowane przez Krzysztofa Kierońskiego, dzień później walczyły w Hali Widowiskowo-Sportowej z TS Wisłą Kraków. Bochnianki wyraźnie prowadziły prawie w całym meczu – już w pierwszej kwarcie osiągnęły wynik 18:0! Mimo tego trener naszych dziewczyn uważa, że wygrana mogła być większa Zdecydowanie moim podopiecznym brakowało skuteczności, np. w rzutach do kosza. Mam nadzieję, na poprawę tego elementu gry w przyszłych spotkaniach.-

Punkty dla MOSiR-u zdobyły i Ośrodek reprezentowały: Zuzanna Włudyka, Łucja Więcek, Gabriela Dziedzic 10, Gabriela Dziadowiec, Alicja Hamuda 10, Weronika Mól 4, Patrycja Kłuś 6, Agnieszka Blum, Dorota Świercz 11, Julia Fortuna 10, Angelika Duda 6, Karolina Przybyła.

Zdjęcia z meczu młodziczek już wkrótce na stronie facebooka MOSiR Bochnia.

W sobotę 6 grudnia drużyna kadetek MOSiR Bochnia rozegra pierwszy mecz ligowy sezonu 2014/2015 przed własną publicznością. W Hali Widowiskowo – Sportowej dziewczęta gościć będą drużynę UKS „Żak” Nowy Sącz. Początek meczu o godz. 12.15. Dzień później, a więc 7 grudnia, młodziczki walczyć będą na wyjeździe z Koroną Kraków.

Źródło: MOSiR