Futsal. Ponad 80 bramek w niedzielnych meczach BLF

557 0

W pierwszym meczu Strzelec Okulice podejmował Parkersów. Od początku to bardziej doświadczona drużyna narzuciła swoje warunki gry. Jednak młodszego rywala „załatwił” ich równolatek, który w 9 minut strzelił trzy bramki i praktycznie zakończył emocje w tym spotkaniu. Parkersi wygrali 4-2.

Kolejnym meczem był pojedynek Impetu z Aces of Blaze, dwóch rywali z dolnych rejonów tabeli. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany a walka trwała od pierwszej do ostatniej minuty. Przeciwnicy odpowiadali wzajemnie na swoje trafienia aż do 36 minuty, w której to rywalizację w meczu zakończyły „asy” strzelając gola na 4-3.

Następnie zmierzyli się Kreatywny Punkt z Regisem. Był to mecz bez historii, w którym Regis oddał dwa strzały na bramkę przeciwnika. Niekwestionowany lider I ligi z łatwością wygrał ten mecz 7-0 wydłużając w ten sposób serię swoich zwycięstw w BLF do 22 spotkań.

W czwartym meczu ostatni w tabeli Versus spotkał się z grającym w kratkę Mikołajem Bochnia. Kolejny raz sprawdziło się to, że jak na boisku pojawi się duet Kokoszka – Wojewoda to Mikołaje wygrywają mecz. Choć to Versus wyszedł w tym spotkaniu na prowadzenie to jednak ostatecznie dosyć gładko przegrał 3-6.

W kolejnym meczu Paweł Bochnia zagral z Pershing Safe System. Pawły po pokonaniu Bagry miały ochotę sprawić kolejną niespodziankę a nawet sensację. Stracona już w 2 minucie meczu bramka wcale ich nie zniechęciła a wręcz przeciwnie, pobudziła do walki. 23 minuty później prowadzili już 3-1 z trzecią drużyną ligi i wszystko wskazywało na to, że to nie wszystko na co ich stać. Ale jednak doświadczenie ligowe wzięło górę. Pershingi ostro przycisnęły i w końcówce meczu zdołały strzelić 3 bramki i wygrać z Pawłem 4-3.

Ostatni mecz I ligi to pojedynek Elektrospec – Bagry Kraków. Nie było to interesujące widowisko. Bagry, zagrały w tym meczu tylko w pięcioosobowym składzie ponieważ większość ich drużyny do południa brała udział w Mistrzostwach Polski Niesłyszących U-21 i nie zdążyła dojechać do Bochni. Niestety, tytuł mistrza Polski jaki zdobyli w Raciborzu okupili pogromem w meczu z „elektrycznymi” aż 1-10. Ale chyba nie żałują. A my ze swojej strony gratulujemy im tego wielkiego sukcesu!

Komplet wyników 8. kolejki I ligi:

Strzelec Okulice – Parkers 2-4
Krzysztof Śmietański, Robert Rynduch – Dominik Juszczak 3, Roman Flasza

Impet – Aces of Blaze 3-4
Bartosz Misiek, Łukasz Karteczka, Adam Chojecki – Wojciech Czajer 2, Piotr Cisak, Mateusz Klimek

Kreatywny Punkt – Regis 7-0
Szczepan Kruk 2, Damian Zegiel, Mateusz Jeziorek, Dawid Serafin, Jakub Londo, Piotr Salisz

Versus – Mikołaj Bochnia 3-6
Robert Szczeciński, Rafał Kostański, Wojciech Witkowski – Piotr Kokoszka 2, Arkadiusz Dedo, Tomasz Wojewoda, Dawid Raś, Krzysztof Broszkiewicz

Paweł Bochnia – Pershing Safe System 3-4
Kamil Machaj 2, Maciej Machaj – Piotr Cholewa, Marcin Chudy, Paweł Mazur, Jarosław Żmudzki

Elektrospec – Bagry Kraków 10-1
Rafał Góral 3, Jakub Salisz 2, Jarosław Daniec, Bartosz Berowski, Michał Błąkała, Konrad Krzyżanowski, Konrad Kurzywilk – Paweł Janik

12 Versus 8 0

W Ekstraklasie na początek mecz, który trochę niespodziewanie przyniósł najwięcej emocji w trakcie 8. kolejki. Opętani podejmowali KS Husarię Łapczyca. Husaria, która z meczu na mecz radzi sobie coraz lepiej, od początku narzuciła swoje warunki gry stwarzając dużą ilość sytuacji, raziła jednak nieskutecznością. Przeciwnie do Opętanych, którzy wykorzystywali większość swoich okazji. Husaria trzy razy wychodziła na prowadzenie za każdym razem jednak po dwóch minutach Opętani wyrównywali stan meczu. Nie udało im się to dopiero po golu z 37 minuty i dzięki temu zawodnicy z Łapczycy mogli cieszyć się z pierwszego zwycięstwa i pierwszych punktów w tym sezonie.

W drugim meczu spotkały się drużyny z 2 i 3 miejsca czyli NPDL ze Stalproduktem. Spodziewaliśmy się po tym meczu emocji i walki o pogoń za liderem. Niestety mecz rozczarował. To nie był najlepszy dzień dla „osiedlowców” i już do przerwy przegrywali 3-0. Dopiero przy stanie 5-0 strzelili dwie bramki ale nie było ich stać na nic więcej i przegrali ten mecz gładko 6-2.

W następnym spotkaniu Arcom podejmował Igloo. W grze Arcomu w przeciwieństwie do Husarii nie widać żadnej poprawy. Co prawda do przerwy utrzymywał się remis 1-1 ale w drugiej połowie grała już tylko jedna drużyna i mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Igloo 7-1.

Kolejny mecz też zapowiadał się hitowo. Czwarte Bochenskie.com.pl podejmowało lidera Widmat. Znów liczyliśmy na dawkę emocji i znów spotkanie potoczyło się podobnie jak w przypadku meczu NPDL – Stalprodukt. Do przerwy lider prowadził 3-0. Druga połowa zakończyła się wynikiem 3-3 ale Widmat wszystko miał pod kontrolą. Porażka „mleczarzy” 3-6 była zasłużona.

Za to w ostatnim meczu 8. kolejki, w którym spotkały się zawsze nieobliczalne drużyny Aquera i BosmanSklep.pl, byliśmy świadkami zaciętego pojedynku. Bosman w ciągu dwóch minut wyszedł na prowadzenie 2-0 ale Aquer szybko odpowiedział golem kontaktowym. Po przerwie to gospodarze byli stroną dominującą i ze stanu 0-2 doprowadzili do wyniku 3-2. Zawodnicy z Brzeska do końca walczyli jednak o korzystny wynik i w 31 minucie udało im się wyrównać. Więcej goli już nie padło i mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 3-3.