Mistrzostwa w Futsalu. BSF iSolne Miasto w ćwierćfinale

384 0

Skończyła się faza grupowa Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu do lat 20. Najważniejsza wiadomość – BSF i Solne Miasto zagrają w jutrzejszej pucharowej fazie turnieju.

Bochnianie w kluczowym meczu z Mściwojem pokazali siłę swojego charakteru. Przegrywali do 198 minuty 2-0, a jednak nie tylko wyrównali, ale także w ostatniej minucie strzelili gole na 3-2 i 4-2. Szczęście, żę BSF pokonał drużynę z Kartuz. W innym przypadku musiałby liczyć na punktową zdobycz w meczu z Rekordem. Bielszczanie pokonali podopiecznych Roberta Dąbrowskiego 4-0 będąc zespołem dużo lepszym, świetnie zorganizowanym. Trzeba jednak nadmienić, że ekipa z Bochni mając już zapewniony awans wystawiła skład złożony z zawodników, którzy wcześniej rzadziej pojawiali się na parkiecie. BSF z drugiego miejsca wpadł w ćwierćfinale na Wisłę Kraków, którą prowadzi Miłosz Kocot – były bramkarz BSF. Początek spotkania jutro o 9.00.

Solne Miasto przeszło fazę grupową niczym burza. Zaliczyło trzy zwycięstwa i jutro zmierzy się z drugą drużyną grupy D. Wieliczanie także mieli swój kluczowy pojedynek. Z AZS UMCS remisowali do 21 minuty, a jednak podobnie jak BSF zdołali wygrać 4-2. Drużyna z Wieliczki swój ćwierćfinał zagra w niedzielę o 10.00.

Wyniki BSF

BSF – MŚCiwoj 4-2
Bramki: Styrna 18′, Kaczmarczyk 22′, Patyk 24′, Kurzywilk 24′ – Kwaśnik 2′, Gawron 11′

BSF – Rekord 0-4
Bramki: Biel 6′, 7′, 16′, Hyży 11′.

Wyniki Solnego Miasta

Solne Miasto – AZS UMCS Lublin 4-2
Bramki: Robert Ślęczka 11′, 13′, 21′, Aleksander Ślęczka 22′ – Rovbel 3′, Komor 17′.

Solne Miasto – GKS Futsal Tychy 4-0
Bramki: Grochalski 4′, Wdowiak 7′, Cieśla 14′, Czajkowski 19′.