BLF. Lider I ligi nadal z kompletem punktów

424 0

Kolejkę zaczęliśmy od starcia dwóch ostatnich drużyn I ligi. Regis, wciąż walczący o górną połowę tabeli, podejmował Versusa, który jak dotąd przegrał wszystkie swoje spotkania. Mecz rozpoczął się od szybkiego prowadzenia gospodarzy ale na przerwę to Versus schodził z prowadzeniem aż 4-1. W drugiej połowie Regis mozolnie odrabiał straty. Gdy na 3. minuty przed końcem spotkania wyciągnął wynik ze stanu 3-6 na 6-6 wydawało się, że lada moment zada ostateczny cios i wygra ten mecz. Stało się jednak odwrotnie, to Versus w końcówce przycisnął zdobywając zwycięską bramkę i mógł cieszyć się z pierwszego zwycięstwa i pierwszych punktów w sezonie.

W kolejnym meczu spotkały się dwie drużyny balansujące na krawędzi pierwszej szóstki. Mikołaj Bochnia walczył ze Strzelcem Okulice. Strzelec po czterech porażkach z rzędu rozpoczął to spotkanie bardzo ostro i już po pięciu minutach prowadził 2-0. Mikołaje jednak otrząsnęli się i jeszcze w pierwszej połowie zdołali wyrównać stan meczu. Druga odsłona należała już jednak do Stzelców, którzy zdobyli trzy bramki a sami dali sobie strzelić tylko dwie i wygrali ten bardzo zacięty pojedynek. Trzy punkty zdobyte przez drużynę z Okulic sprawiły, że prześcignęli oni swojego rywala wskakując na piątą pozycję w tabeli.

Kolejny pojdynek to kolejna bezpośrednia walka o górną połowę tabeli. Bagry Kraków podejmowały Aces of Blaze. Mecz od początku toczył się pod dyktando „asów”, które na przerwę schodziły przy wysokim prowadzeniu 6-1. W drugiej połowie niewiele się zmieniło. Dopiero w końcówce Bagrom udało się zmniejszyć rozmiary porażki i mecz zakończył się wynikiem 5-9. Ta wygrana Aces sprawiła, że wskoczyli oni do pierwszej szóstki spychając Bagry aż na 8 pozycję w tabeli.

W czwartym meczu oglądaliśmy niekwestionowanego lidera – Kreatywny Punkt, który podejmował Impet. Wszyscy spodziewali się łatwego zwycięstwa „kreatywnych” ale Impet postawił przeciwnikowi bardzo trudne warunki. Drużyna z Wiśnicza bardzo mądrze się broniła aż do momentu błędu bramkarza, który przepuścił pod nogą lekki strzał rywala. Wtedy nie pozostało już czego bronić a z kreowaniem akcji ofensywnych szło Impetowi już dużo gorzej. Kreatywny Punkt grał może nie tak efektowny i skuteczny futsal do jakiego nas przyzwyczaił ale i tak potrafił ten mecz wygrać gładko 3-0.

W ostatnim meczu I ligi Parkersi grali z Pawłem Bochnia. Pawły, tak jak i w poprzedniej kolejce, napędziły stracha faworytowi spotkania. W pierwszej połowie dwa razy wychodziły na prowadzenie jednak doświadczona drużyna Parkersów dosyć szybko opanowała sytuację na boisku i wygrała spotkanie 5-3. Trzy punkty zdobyte w tym meczu zapewniły Parkersom miejsce w pierwszej szóstce na półmetku rozgrywek ligowych.

W Ekstraklasie rozegrano w ten weekend tylko dwa spotkania. Na początek, podobnie jak w I lidze, spotkały się dwie ostatnie drużyny w tabeli. Arcom walczył o pierwsze punkty z KS Husarią Łapczyca. Arcom tak samo jak w kolejce nr 8 pierwszą połowę zremisował 1-1 a o drugiej powinien jak najszybciej zapomnieć. Mecz zakończył się ich kolejną sromotną porażką i Ekstraklasowy byt już na półmetku rozgrywek wydaje się być nierealny. A Husaria wygrywa drugie spotkanie z rzędu i powoli włącza się w walkę o utrzymanie.

A ich rywal – BosmanSklep.pl podejmował w niedzielę Igloo. „Mroźni” bardzo szybko wyszli w tym meczu na prowadzenie ale jeszcze szybciej padła odpowiedź ze strony Bosmana. Na kolejne bramki w tym zaciętym spotkaniu przyszło czekać aż pół godziny wtedy to Igloo dwa razy w ciągu jednej minuty trafiło swojego rywala. Bosman nie odpuszczał do końca i na dwie minuty przed końcem meczu zdobył kontaktową bramkę. Na więcej nie starczyło już czasu mimo że okazji nie brakowało. Wygrana Igloo spowodowała, że przy absencji całej czołówki tabeli udało im się wskoczyć na trzecie miejsce w tabeli.