Sport szkolny. PSP Nr 2 i Nr 7 z awansem do zawodów powiatowych

481 0

Do udziału w rozgrywkach swoje reprezentacje zgłosiły cztery bocheńskie szkoły podstawowe: PSP Nr 2, PSP Nr 4, PSP Nr 5 oraz PSP Nr 7. Do rywalizacji nie zgłosiła się tylko Szkoła Podstawowa Nr 1 w Bochni.

Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym” a chłopcy każdorazowo spędzali na parkiecie 2 x 5 minut i 1 x 8 minut.

Rywalizacja na boisku zaczęła się już od pierwszych sekund pierwszego spotkania i trwała do ostatniego „ułamka sekundy” meczu ostatniego. Każdy mecz wywoływał sporo emocji, które udzielały się również nauczycielom – opiekunom grup. Nad prawidłowością rozgrywek czuwali sędziowie: Iwona Janas oraz Dominika Szewczyk. Po „zaciętej walce” najlepszą drużyną zawodów okazał się zespół PSP Nr 2, który wygrywając wszystkie mecze uzyskał awans do kolejnego etapu rozgrywek – Zawodów Powiatowych. Na miejscu II (również uzyskując awans) uplasowała się drużyna PSP Nr 7. Te dwa zespoły już 12 marca 2015r. powalczą w Zawodach Powiatowych o kolejny awans , tym razem do zawodów rejonowych.

Na zakończenie rozgrywek wszystkie uczestniczące w nich zespoły, z rąk dyr. MOSiR Bochnia Sabiny Bajda, otrzymały pamiątkowe dyplomy. Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni.