BLF. Hit kolejki dla Igloo

544 0

Niedziela zaczęła się meczami najniżej sklasyfikowanych w BLF zespołów. Lider grupy B I ligi podejmował ostatnią drużynę. Po ostatnich występach Regisu można się było spodziewać łatwiej przeprawy drużyny z Wiśnicza ale jednak goście wzięli się w końcu w garść i zagrali całkiem pozytywne spotkanie. Co prawda przegrywali do przerwy już 2-0 ale szybko po przerwie w kilkadziesiąt sekund potrafili doprowadzić do wyrównania. Nie zdołali jednak utrzymać korzystnego rezultatu do końca i po zaciętym spotkaniu przegrali 4-3.

W kolejnym meczu spotkał się Paweł Bochnia z Aces of Blaze. Asy, które wciąż walczą o wygranie swojej grupy dosyć szybko wyszły na dwubramkowe prowadzenie. Paweł nie miał w tym spotkaniu wielu argumentów i pokusił się tylko o jednego gola, którego nawiasem mówiąc, do bramki wbił sobie sam bramkarz Aces. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Asów 5-1.

W ostatnim spotkaniu I ligi Bagry Kraków mierzyli się z Versusem. To drużyna z Krakowa od początku narzuciła swój styl gry i kontrolowała spotkanie. Obraz gry trochę zmienił się po przerwie kiedy to Versus zdominował rywala i doprowadził do remisu. Mecz na swoją korzyść przechylił jednak… bramkarz Bagrów, który pięknym strzałem ustalił wynik meczu na 5-4.

Ekstraklasa rozpoczęła się bardzo ważnym w kontekscie utrzymania meczem Bochenskie.com.pl z Arcomem. Widać było, że to Arcomowi, któremu widmo spadku coraz bardziej zaglądało w oczy, bardziej zależało na wygranej. Walczyli z wielkim poświęceniem, czego dowodem jest interwencja Tomka Orła, który świadomy konsekwencji swojego zagrania rzucił się ofiarnie zatrzymująć piłkę reką za co dostał czerwoną kartkę a przy okazji nabawił się poważnej kontuzji łokcia. Poświęcenie został jednak wynagrodzone. Arcom wygrał mecz 6-3 i awansował na 8 miejsce w tabeli.

W kolejnym ważnym dla układu dolnej części tabeli meczu spotkała się KS Husaria Łapczyca z Aquerem. W tym spotkaniu ani przez chwilę nie było wątpliwości kto jest lepszy i kto na koniec będzie cieszył się z trzech punktów. Husaria przegrała 2-4 i ma już tylko trzy punkty przewagi nad duetem Arcom – Opętani.

Następne dwa mecze nie potrzebują streszczenia. Wyniki jak z kserokopiarki 10-1 (4-0). Należy jedynie zaznaczyć, że Stalprodukt pokonał Opętanych a NPDL wygrało z BosmanSklep.pl.

I na koniec hit niedzieli. Igloo kontra Widmat. Stalprodukt, który zdemolował Opętanych bardzo liczył na dobry występ mroźnych. I nie zawiódł się. Igloo już w drugiej minucie otworzyło wynik meczu i ustawiło grę na swoich zasadach. Widmat nie potrafił sobie poradzić z dobrze ustawioną i zdyscyplinowaną obroną przeciwnika a im bliżej końca spotkania tym częściej nadziewał się na kontry. Trzeba przyznać, że gospodarze byli tego dnia bardzo skuteczni i wykorzystali większość okazji, które sobie stworzyli. Cegiełkę do zwycięstwa dołożył też świetnie broniący bramki Igloo Krzysztof Gawąd. Widmat przegrał to spotkanie 2-5. Jeżeli hutnicy pokonają Aquer w zaległym meczu to do lidera będą tracić tylko 2 punkty. Szykuje nam się interesująca końcówka sezonu!