A klasa Bochnia. Lider ucieka

461 0

Spośród wspomnianych 30 goli najwięcej padło, bo aż 11!, na boisku lidera- Żubra. Drużyna prowadzona przez Mariusza Burasa podejmowała ligowego autsajdera – Czarnych Kobyle. Jesienią ekipa z Kobyla przegrała na własnym boisku z Żubrem aż 6-0. Kibice i zawodnicy lidera przed spotkaniem życzyli sobie z pewnością, aby powtórzyć ten rezultat. Chcieć, to pierwszy warunek, aby czegoś dokonać. Żubr mocno zmotywowany stłamsił po pierwszych w miarę wyrównanych 15 minutach Czarnych i do końca pierwszej połowy zaaplikował rywalom aż 6 goli (cztery trafienia Mateusza Kruczka – byłego zawodnika Czarnych) nie tracąc żadnej bramki. Po zmianie stron na liczących na dwucyfrowe rozstrzygnięcie fanów i zawodników Żubra kubeł zimnej wody wylali goście, którzy zdołali czterokrotnie pokonać Krzysztofa Gawąda (do tej pory Żubr stracił w 14 meczach 11 goli).

Osiem goli padło w Żegocinie. Beskid przegrywał już 3-0, a następnie 4-1 z Victorią Słomka, a mimo to potrafił doprowadzić do remisu – w dramatycznej końcówce strzelając ostatniego gola w ostatniej doliczonej minucie gry. Strata punktów powoduje, że Beskid traci do lidera już 9 punktów. W najbliższy weekend Beskid czeka teoretycznie łatwa przeprawa w Kobylu, gdzie będzie murowanym faworytem w walce o trzy punkty oraz utrzymanie dystansu do liderującego Żubra.

Sporą niespodziankę zafundowali swoim kibicom piłkarze Trzciany 2000. Pokonali na wyjeździe Borkowiankę 1-0, a złotego gola strzelił tuż przed przerwą Krzysztof Grabias. Zwycięstwo zespołu trenera Tabaka zdecydowanie poprawiło jego sytuację w tabeli. Trzciana odskoczyła Czarnym na 3 punkty oraz wyprzedza Błyskawicę Proszówki o jedno „oczko”.

Okazji do odskoczenia od strefy spadkowej nie wykorzystała Błyskawica ulegając Rzezawiance 3-1. Dwa punkty przewagi nad zespołem Mariusza Krzywdy to niewielka przewaga. Gorszą wiadomością są jednak wygrane dotychczasowych rywali w walce o utrzymanie. Górnik już bez Dawida Rasia pokonał rezerwy Drwini, o Trzcianie już wspominaliśmy, Ceramika pokonała Orła, a Raba otrzymała walkowera za mecz ze Szreniawą. Powoduje to, że Czarni, Błyskawica i Trzciana tracą do grupy zespołów środka tabeli już równowartość dwóch – trzech meczów.