Lekkoatletyka: Kolejny sukces Andrzeja Kowalczyka

316 0

Podopieczny trenera Stanisława Karasia zajął trzecie miejsce z wynikiem 4:07.80. To był typowy bieg dla imprez mistrzowskich, prowadzony w wolnym tempie za bardzo mocną końcówką. Ponadto warunki atmosferyczne nie sprzyjały, było bardzo gorąco i wilgotno. Przed biegiem zakładaliśmy taki scenariusz, że Andrzej zdobędzie brąz i to mu się udało. Wiedzieliśmy, że ciężko będzie rywalizować z zawodnikami, którzy zajęli pierwsze dwa miejsca. Jestem bardzo zadowolony zarówno z biegu jak i z całego sezonu w wykonaniu Andrzeja. – podsumowuje trener Stanisław Karaś.

Sam zawodnik tak ocenia swój bieg: Bieg był wolny, przez cały czas starałem się mieć w zasięgu pierwszą trójkę, a kiedy na 800m do mety czołówka zaczęła przyśpieszać wysunąłem się na 3 miejsce i utrzymałem tą pozycje do mety. Zdobyty „brąz” jest dla mnie najważniejszym medalem jaki do tej pory zdobyłem i motywuje mnie do dalszych treningów i ciężkiej pracy.

Jest to czwarty medal Andrzeja Kowalczyka w tym sezonie. W marcu zdobył brązowy medal w Mistrzostwach Polski LZS w biegach przełajowych, w czerwcu dołożył kolejne dwa (srebrny i brązowy) już na bieżni, także w Mistrzostwach Polski LZS.

Trenerowi i zawodnikowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!