A-klasa Brzesko. Zdekompletowana Iskra

395 0

Sobotniego popołudnia nie mogą wspominać dobrze zawodnicy z Przyborowa, którzy w mocno okrojonym składzie podejmowali na wyjeździe sąsiada „zza miedzy” – drużynę Strażaka Mokrzyska. Goście pierwsi objęli prowadzenie w tym meczu po bramce Łukasza Żurka, jednak ani jednobramkowe prowadzenie, ani obroniony przez Pitasia rzut karny nie pomogły w zdobyciu 3 punktów w tym spotkaniu. Po przerwie Strażak przeprowadził skuteczne zmiany – na które z powodu braków kadrowych nie mogli sobie pozwolić goście – co bezpośrednio przełożyło się na zwycięstwo gospodarzy 3:1.

Problemy ze skompletowaniem składu mieli również zawodnicy Iskry Łęki, którzy swój mecz przeciwko mocno zmotywowanemu Sokołowi Maszkienice rozpoczęli zaledwie w dziesięciu. Konsekwencją tego były dwie szybko strzelone przez gości bramki, których zdobywcami byli kolejno Curyło i Płachno. To jednak nie był koniec dramatu gospodarzy. W wyniku wulgarnego zachowania wobec sędziego dwóch piłkarzy Iskry – Kusiak oraz Kozub – obejrzeli czerwone kartki. Ok. 33 min.przed końcem meczu dwóch innych zawodników gospodarzy zgłosiło kontuzję, co z kolei spowodowało zdekompletowanie drużyny Iskry, a w konsekwencji doprowadziło do przerwania zawodów przez sędziego.

Po pierwszej połowie meczu w Niedzieliskach z podniesionymi głowami schodzili do szatni zawodnicy beniaminka z Gwoźdźca, którzy do przerwy prowadzili z miejscowym spadkowiczem z okręgówki 0:2 po dwóch celnych strzałach Machety. Pomimo dobrej gry w pierwszej połowie goście w drugiej części meczu nie potrafili wykorzystać dwubramkowej zaliczki. Bramkę kontaktową dla Korony zdobył Kostuch, po golu którego gospodarze rzucili się do morderczej walki, a w konsekwencji wywalczyli dwa rzuty karne, które to pewnie na gole zamienił Łukasz Zachara. Ostatecznie zawodnicy Pogórza Gwoździec kończyli mecz w „dziesiątkę” po czerwonej kartce dla ich zawodnika. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 dla gospodarzy.

W pozostałych spotkaniach tej kolejki Tymon Tymowa pokonał w Czchowie Victorie Bielcza aż 5:1, LKS Poręba Spytkowska zwyciężył na własnym boisku Arkadię Olszyny 2:0, Iva Iwkowa wygrała jedną bramką z Vivtorią Porąbka Uszewska, a beniaminek rozgrywek Start 77 Biadoliny Szlacheckie pokonał na wyjeździe drużynę Kłosa Łysa Góra 2:3.

Iskra Łęki – Sokół Maszkienice -:-
mecz przerwany w 33. minucie przy stanie 0-2 z powodu zdekompletowania drużyny gospodarzy

tekst i zdjęcia: Tobiasz Dobrzański