IV liga. Przed 6. kolejką

306 0

Jako pierwsi spośród przedstawicieli naszego regionu, na boisku wyjdą zawodnicy BKS Hal-Mont Bochnia. Podopieczni Sławomira Zubla podejmą Glinika Gorlice, który nie tak dawno pokonał GKS Drwinię. Rywale bochnian wygrali dwa ostatnie pojedynki, po wspomnianej wiktorii nad GKS, w ostatniej kolejce uporali się z nie byle kim, bo Barciczanką, którą pokonali na jej stadionie. Gospodarze jutrzejszego pojedynku nie mogą dobrze wspominać ostatniej konfrontacji z Glinikiem. Wiosną br. w Bochni gorliczanie wygrali aż 3-0. W pojedynku nie wystąpi Marcin Motak, który pauzuje z powodu kontuzji oraz Piotr Górecki, który musi jeszcze odcierpieć pauzę za czerwoną kartkę. Ewentualne zwycięstwo bochnian dałoby im już 12 punktów i mocne miejsce w górnej połowie tabeli.

GKS Drwinia ma szansę na budowanie zupełnie odmiennej serii niż ta, która została przerwana przed tygodniem. Po czterech porażkach z rzędu podopieczni Janusza Piątka pokonali Poprad Rytro. W niedzielę zagrają z rezerwami Sandecji, które jak pokazuje historia potrafią być nieprzewidywalne jeżeli chodzi o skład. W ubiegłym roku kroczący od zwycięstwa do zwycięstwa GKS został rozbity przez wzmocnioną pięcioma pierwszoligowcami drużynę rezerw sądeckiego klubu. Drwinianie stoją przed trudnym zadaniem – w końcu zagrają z liderem – ale jeśli nie chcą na dłużej pozostawać w ligowym ogonie muszą zacząć w końcu regularnie punktować.

Sokół Borzęcin zmierzy się ze Skalnikiem Kamionka Wielka. Zespół Romana Ciochonia ma 8 punktów i do niedzielnego lidera traci zaledwie jedno „oczko”.W ubiegłym roku Sokół przegrał u siebie ze Skalnikiem 0-1. Ciekawi nas jak zaprezentuje się zespół z Borzęcina po blisko dwutygodniowej przerwie (mecz sprzed tygodnia został przełożony), czy brak rytmu meczowego stanie na przeszkodzie gospodarzom tego spotkania? Zobaczymy…