A klasa Brzesko. Strażak „odskoczył” na 2 punkty

407 0

Meczem walki nazwać można sobotnie zawody pomiędzy Strażakiem Mokrzyska, a LKS Poręba Spytkowska. Spotkanie, w którym naprzeciw siebie stanęły dwa zajmujące czołowe miejsca w tabeli zespoły zainteresowało wielu okolicznych kibiców, którzy tłumnie przybyli obejrzeć widowisko. W pierwszej połowie lepiej spisywali się zawodnicy Strażaka. To oni dyktowali warunki gry, czego potwierdzeniem był gol strzelony w 19. minucie meczu przez Płanetę.

Warto zaznaczyć, że w całym meczu bardzo dobrze w bramce gości spisywał się Witek, który poza dobrymi interwencjami konstruktywnie kierował od tyłu grą swoich kolegów. W drugiej części meczu goście nieco przebudzili się z letargu i ruszyli do odrabiania strat z pierwszej połowy. Pomimo tego, niczym grom z jasnego nieba na przyjezdnych spadła druga bramka dla Strażaka, którą w 63. minucie zdobył Woda. Piłkarz ten chwilę wcześniej popisał się również efektowną akcją prawą stroną boiska, kiedy to wykorzystując swoją szybkość „pociągnął” piłkę, a następnie wyłożył ją wzdłuż linii bramkowej, jednak żaden z kolegów nie zdołał wówczas zamknąć akcji. Z kolei w 65. minucie meczu za brutalne wejście w nogi przeciwnika, drugą żółtą – a w konsekwencji czerwoną kartką – ukarany został zawodnik Strażaka – Jakub Postawa. Goście tylko jednokrotnie wykorzystali tą przewagę w 75. minucie meczu, kiedy to Goryczko wrzucił piłkę „za kołnierz” Duchowi. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 1:2, a Strażak w dalszym ciągu pozostaje niepokonany.

W pozostałych meczach tej kolejki zespół Pogórza Gwoździec pokonał Arkadię Olszyny 1:0, odnosząc tym samym pierwsze zwycięstwo w sezonie; Victoria Bielcza uległa Victorii Porąbka Uszewska 2:3; Start 77 Biadoliny Szlacheckie w wyjazdowym spotkaniu zwyciężył Iskrę Łęki 1:3 (Start 77 jest drugą drużyną obok Strażaka, która jak dotąd nie przegrała meczu); Błękitni Przyborów pechowo zremisowali z Kłosem Łysa Góra 2:2, tracąc bramkę w doliczonym czasie gry; Korona Niedzieliska pokonała u siebie Ivę Iwkowa 2:1; a Tymon Tymowa musiał uznać wyższość Sokoła Maszkienice, ulegając tej drużynie 0:3.

W tabeli na prowadzeniu Strażak Mokrzyska, który zgromadził na swoim koncie 16 punktów, 2. miejsce z dorobkiem 14 punktów zajmuje Start 77 Biadoliny Szlacheckie, a na kolejnych pozycjach plasują się: Victoria Porąbka Uszewska, Sokół Maszkienice oraz LKS Poręba Spytkowska – wszystkie te drużyny zgromadziły po 13 punktów. Ciemne chmury zbierają się nad drużyną z Bielczy. Tamtejsza Victoria z dorobkiem zaledwie 1 punktu zajmuje aktualnie ostatnie miejsce w tabeli.