V liga. Olimpia postawiła się Rylovii

382 0

Jednym z najciekawiej zapowiadających się meczów 7. kolejki był pojedynek lidera -Rylovii z beniaminkiem z Kąt. Stawką meczu było pierwsze miejsce w klasyfikacji. Mimo, że mecz zakończył się remisem, kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Gospodarze niespodziewanie prowadzili do przerwy 2-0, aby od 60 do 80 minuty stracić trzy gole. Ostatecznie, już w doliczonym czasie gry Olimpia zdołała wyrównać. Remis spowodował , że Olimpia straciła pozycję wicelidera na rzecz rezerw okocimskiego Brzesko.

Brzeszczanie po dwóch meczach bez zwycięstwa i bez strzelonej bramki pewnie pokonali na własnym boisku Dunajec Mikołajowice. Przełamał się w końcu Tomasz Gałka, którego gra w ostatnich meczach budziła sporo zastrzeżeń. Dzięki wygranej „Piwosze” są tuż za plecami Rylovii, do której tracą punkt. Dunajec spadł na 10. pozycję w tabeli.

Po dwóch wygranych meczach Macierz Lipnica, tym razem w mocno osłabionym składzie, została rozbita przez Jadowniczankę. Goście, podobnie jak OKS nie wygrał od dwóch meczów. Tak jak i brzeszczanie wrócili na zwycięską drogę z przytupem.

Siódma seria spotkań okazała się przełomowa dla Pagenu. Drużyna z Gnojnika po trzech meczach bez zwycięstwa pokonała na trudnym terenie – w Wojniczu – tamtejszą Olimpię. Gospodarze dwukrotnie gonili wynik, ale to jednak dzięki strzelonej na kilka minut przed końcem meczu bramce Hajdugi trzy punkty pojechały razem z zespołem trenera Arkadiusza Śliwy.

Do dobrej dyspozycji wraca Naprzód. Po mizernym początku sezonu sobolowianie dwukrotnie odprawił rywali z bagażem czterech bramek. Ofiarą Naprzodu w 7. kolejce był Dunajec Zakliczyn, który za sprawą porażki spadł na 5. lokatę w tabeli. Naprzód z kolei zamyka pierwszą szóstkę.

W meczu dwóch beniaminków lepszy okazał się ten z Bucza. Olimpia podejmowała Żubra i po zaciętym meczu, odwracając jego losy (Olimpia przegrywała 1-2) zdołała po bramkach Marka Handzlika osiągnąć sukces, który zdecydowanie poprawił jej sytuację w tabeli. Olimpia ma 9 punktów i zajmuje 9. miejsce w tabeli. Żubr nadal zamyka z dorobkiem 5 „oczek” ligową klasyfikację.