MLJM. BKS Bochnia w finłowej szóstce

328 0

BKS – Termalica Buk-Bet Nieciecza 5-0 (3-0)
Bramki: Tabor 18′, 44′ (asysty Matlęga), Juszczak 20′, Palonek 25′ (asysta Tabor), 48′ (asysta Juszczak)
BKS: Biernat – Nagrodzki, Chlebek, Korta, Czerwiński, Juszczak, Matras (45′ Szot), Tabor, Matlęga, Burkowicz (41′ Seweryn), Palonek

W rozgrywanym na bardzo dobrze przygotowanym boisku w Świniarach juniorzy młodsi BKS-u Bochnia pokonali Termalicę Nieciecza 5-0. Młodzi piłkarze z Bochni od początku przejęli inicjatywę i stwarzali zagrożenie pod bramką przeciwnika. Strzelanie rozpoczął w 18 minucie Tabor, który wykorzystał podanie Matlęgi. W 20 minucie na strzał z rogu szesnastki zdecydował się Juszczak, po którym piłka odbiła się od słupka i wpadła w okienko bramki Niecieczan. Do przerwy wynik ustalił Palonek w 25 minucie wykańczając podanie Tabora. W drugiej połowie z licznych sytuacji sukcesem zakończyły się dwie. W 44 minucie Matlęga wystawił piłkę do pustej bramki Taborowi, a wynik spotkania ustalił cztery minuty później Palonek wykorzystując przytomne podanie Juszczaka. Zwycięstwo to umocniło juniorów BKS-u na drugim miejscu w tabeli, promowanym do finałów rozgrywek ligi małopolskiej.

Bochnianie awansowali już do finałowej szóstki najlepszych drużyn, bez względu na wynik sobotniego meczu z Hutnikiem (początek meczu o 11). W finałowej szóstce znajdą się dwie najlepsze drużyny z każdej z trzech grup MLJM. Rywalami BKS Bochnia będą: Cracovia, AS Progres Kraków, Sandecja Nowy Sącz, Wisła Kraków, i najprawdopodobniej Garbarnia Kraków.

1 Cracovia 9 25 36-7
2 BKS Bochnia 9 17 24-11
3 AS Progres 2000 Kraków 9 13 13-19
4 Hutnik Nowa Huta 9 12 14-14
5 Dunajec Nowy Sącz 9 4 9-23
6 Termalica Bruk-Bet Nieciecza 9 4 6-28

źródło: sportowetempo, bksbochniajuniorzy.futbolowo.pl, własne