V liga. Lider bez bramkarza to ciągle lider

843 0

Lider do Gnojnika przyjechał w jedenastoosobowym składzie. Do tego bez bramkarza. Miejsce między słupkami zajął Sławomir Jagła, który specjalizuje się w grze w obronie bądź też jako defensywny pomocnik. Początek meczu należał do gości, którzy stworzyli kilka groźnych sytuacji pod bramką Mariusza Konstantego. Z czasem mecz wyrównał się, a pod koniec pierwszej połowy dwie dobre sytuacje mieli gospodarze. Najpierw Hajduga nieczysto trafił w piłkę, a chwilę później Ulas przegrał pojedynek sam na sam z … Jagłą, który zachował się jak rasowy golkiper.

Po zmianie stron, ci którzy spodziewali się utraty sił w zespole Okocimskiego, pozbawionego jakichkolwiek rezerwowych, musieli być bardzo zawiedzeni. Goście w ciągu ostatnich 20 minut strzelili trzy bramki umacniając się na pozycji lidera V ligi.

W Dębnie odnotowaliśmy sporą niespodziankę. Orzeł, który przed tygodni pewnie pokonał Olimpię Kąty, uległ jej imienniczce z Buczu. Goście szybko, bo już po 27 minutach wyszli na prowadzenie, a bramka Kacpra Kanii na 0-2 była ozdobą tego spotkania (można ją zobaczyć TUTAJ) . Gospodarze mimo, że zdołali wkrótce odpowiedzieć golem kontaktowym zdobytym z rzutu wolnego, nie zdołali wywalczyć w tym meczu choćby punktu. W efekcie Olimpia wyprzedziła Orła i zajmuje już 8. pozycję w tabeli.

To był mecz do wygrania – żałowali niewykorzystanej szansy na odniesienie drugiego ligowego zwycięstwa zawodnicy LKS Uszew po remisie z Dunajcem Zakliczyn. Goście mimo, że otworzyli przed przerwą wynik, to jednak pięć minut przed przerwą i pięć minut po przerwie stracili bramki, które mogły dać gospodarzom długo oczekiwane trzy punkty. Dunajec wyrównał na kwadrans przed końcem zawodów, dzięki czemu nieznacznie umocnił swoją piątą lokatę w klasyfikacji. Plusem dla gospodarzy jest jedynie odskoczenie na jeden punkt od Żubra – przynajmniej do niedzieli.

program 10. kolejki:
sobota:
Orzeł Dębno – Olimpia Bucze 1-2
Bramki: Greń 29′ – Radecki 9′, Kacper Kania 27′
LKS Uszew – Dunajec Zakliczyn 2-2
Bramki: Wojciech Kukla 40′, Jakub Szczygieł 50′ – Dariusz Gwiżdż 34′, Piotr Budyn 74′
LKS Gnojnik – Okocimski II Brzesko 0-3
Bramki: Andrzej Ryglowski 70′, Krzysztof Sikora 82′, Wojciech Dziadzio 85′