MLJM. BKS uległ Wiśle. Czwarte miejsce bochnian w Małopolsce!

BKS Bochnia – Wisła Kraków 1-4 (1-2)
Bramki: Mateusz Matlęga 15′ – Michał Banik 26′, 33′, Patryk Plewka 50′, 76′

BKS Bochnia: Konrad Biernat (Hubert Tacik 52′) – Piotr Czerwiński, Marcin Palej, Filip Korta, Wiktor Nagrodzki (Krzysztof Satoła 17′, Jakub Burkowicz 52′), Bartłomiej Chlebek (Jakub Machaj 70′), Dominik Juszczak, Mirosław Tabor, Piotr Matras, Mateusz Matlęga, Tomasz Palonek
Wisła Kraków: Patryk Pawela ( Kacper Loranc 79′) – Kacper Pandyra, Piotr Świątko ( Kacper Rak 55′), Kacper Laskoś, Piotr Martuszewski – Łukasz Sochacki ( Mateusz Wyjadłowski 41′), Marcin Jaworski ( Norbert Stachura 77′), Adrian Kudelski ( Jakub Żółkoś 41′), Patryk Plewka, Jakub Łyczak ( Michał Bujas 77′) – Michał Banik ( Filip Paryła 77′)

Początek spotkania to ataki grających z wiatrem Wiślaków, jednak nie zostały one sfinalizowane. W swojej pierwszej ofensywnej akcji gospodarze po strzale Tabora trafili w poprzeczkę, a w następnej objęli prowadzenie. W 15 minucie podanie Tabora na bramkę zamienił Matlęga. Niestety w tej samej minucie kontuzji ramienia doznał Nagrodzki i musiał opuścić plac gry, co miało wpływ na dalszą grę bochnian.

Wisła dążyła do wyrównania i swój cel osiągnęła w 25 minucie wykorzystując rzut karny. W 33 minucie na prowadzenie 2-1 wyszli goście zdobywając bramkę z najbliższej odległości. W ostatniej minucie pierwszej połowy z rzutu wolnego Juszczak trafił w poprzeczkę. Druga połowa to ambitne ataki gospodarzy, którzy chcieli odrobić starty oraz bardzo mądra gra Wisły, która prostopadłymi podaniami z głębi pola próbowała podwyższyć wynik. Niestety w tej części strzelali tylko młodzi Wiślacy w 50 i76 minucie podwyższając swoje prowadzenie.

Pomimo ambitnej i dobrej gry BKS przegrał z Wisłą, która dzięki tej wygranej awansowała do Ligi Makroregionalnej. Natomiast BKS w grupie finałowej Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych uplasował się na 4 miejscu.