Reklama

IV liga. Przed 23 kolejką

Dzisiaj, we wtorek 3 maja zostanie rozegranych sześc spośród ośmiu meczów 23 kolejki IV ligi. W świąteczne popołudnie kibice z naszego regionu będą mogli zobaczyć w akcji piłkarzy GKS Drwinia (z Polanem Żabno) oraz BKS Bochnia (z Popradem Rytro). Z kolei Sokół Borzęcin, jako jedyny, uda się w delegację do Barcic.

GKS Drwinia po stracie punktów w meczu z Sokołem zmierzy się z Polanem Żabno. Oba zespoły są poważnie zagrożone degradacją, a ich strata do miejsca gwarantującego utrzymanie wynosi cztery (GKS) i sześć punktów. Dlatego też dzisiejsze spotkanie będzie bardzo ważne dla układu dolnej części tabeli. W przypadku zwycięstwa drużyny Janusza Piątka, będzie mogła realnie liczyć na zachowanie czwartoligowego statusu, a jeden z rywali – Polan pozostałby w tyle ze sporą stratą. Porażka mocno skomplikuje pozycję drwinian. Spadną na 13. pozycję, a strata do 9. lokaty może już być niemożliwe do odrobienia. Remis nie zadowoli zapewne żadnej z drużyn. Liczy się tylko zwycięstwo.

Bocheński KS podejmie Poprad Rytro. Rywale podopiecznych Sławomira Zubla, dzięki świetnej postawie na wiosnę (15 punktów w 7 meczach) zajmują ósmą lokatę w tabeli. W przypadku wygranej mogą znacznie poprawić swoja sytuację w tabeli, gdyż do trzeciej w klasyfikacji Barciczanki tracą tylko pięć „oczek”. BKS w przypadku zwycięstwa obejmie, przynajmniej do jutra pozycję lidera rozgrywek.

Sokół uda się do Barciczanki, która do drugiego BKS traci już sześć punktów, a siedem do lidera z Maniów. Celem Barciczanki będzie jednak z pewnością utrzymanie swojej pozycji, gdyż tuż za nią czają się zespoły Watry, Glinika i Skalnika. Sokół jest siódmy, ale mimo posiadania 34 punktów jego zawodnicy nie mogą czuć się bezpiecznie. Przewaga drużyny Romana Ciochonia, podobnie i zespołów znajdujących się wyżej w tabeli, nad strefą spadkową jest niewielka, wręcz symboliczna. Jedna, dwie porażki mogą wywołać pożar w zespole, podobnie jak zwycięstwa wprowadzą w nim poczucie spokoju.

Program 23 kolejki:
GKS Drwinia – Polan Żabno 15:00
Barciczanka Barcice – Sokół Borzęcin 16:00
BKS Bochnia – Poprad Rytro 18:00
Skalnik Kamionka Wielka – Watra Białka Tatrzańska
LKS Szaflary – KS Zakopane
Ciężkowianka Ciężkowice – Tuchovia Tuchów
KS Tymbark – Lubań Maniowy 4 maja
Glinik Gorlice – Sandecja II Nowy Sącz 18 maja