Reklama

Puchar Polski. Dzisiaj półfinały na szczeblu OZPN

Na środę, na godzinę 18 wyznaczono termin rozpoczęcia meczów półfinałowych rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. W pierwszej parze zmierzą się w Niecieczy: rezerwy ekstraklasowej Termaliki z GKS Drwinia, w drugiej: Jadowniczanka Jadowniki zagra u siebie z Unią Tarnów.

GKS Drwinia oraz Jadowniczanka Jadowniki reprezentować będą odpowiednio Podokręg Piłki Nożnej w Bochni i Brzesku w półfinale Pucharu Polski na szczeblu OZPN w Tarnowie. Podopieczni Janusza Piątka udadzą się do Niecieczy, gdzie czeka ich trudna przeprawa z wiceliderem V ligi (Żabno) – rezerwami (pozostającej w euforii po zwycięstwie w Białymstoku) ekstraklasowej Termaliki. Gospodarze zapewne zostaną wzmocnieni w tym spotkaniu kilkoma zawodnikami pierwszego zespołu, na co dzień nie mającymi większych szans na grę w najwyższej lidze. Niecieczanie mają juz doświadczenie w walce z czwartoligowcami. W finale na szczeblu swojego podokręgu pokonali przecież Polan Żabno. GKS do meczu w Niecieczy przystąpi po serii siedmiu meczów (włączając ligowe i pucharowy) bez porażki, na które złożyły się cztery remisy i trzy zwycięstwa.

W Jadownikach lider V ligi – będący już właściwie jedną nogą w klasie wyższej – podejmie Unię Tarnów. Gospodarze po raz ostatni zaznali goryczy porażki we wrześniu ubiegłego roku, kiedy to ulegli w meczu ligowym Naprzodowi Sobolów. Później nastąpiła imponująca seria aż osiemnastu zwycięstw, w tym piętnastu ligowych! Mimo, że rywalem podopiecznych Artura Prokopa jest drużyna z III ligi wcale nie jest powiedziane, że jadowniczanie są skazani na porażkę. Wiosną ubiegłego roku z Unią mierzył się, również w 1/2 finału Pucharu Polski na szczeblu OZPN Tarnów, Naprzód Sobolów. Choć przegrywał, zdołał w końcówce spotkania przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W bieżącym sezonie tarnowianie bronią się przed spadkiem z III ligi. Mimo, że zajmują dziewiątą lokatę w klasyfikacji, w wyniku reorganizacji rozgrywek III ligi oznacza ona degradację do ligi niżej. Czy sytuacja w jakiej znajduje się Unia wpłynie na determinację klubu w dążeniu do sukcesów pucharowych? Przekonamy się o tym już za kilkanaście godzin.

1/2 finału na szczeblu TOZPN
Termalica Bruk-Bet II Nieciecza (V) – GKS Drwinia (IV) 18:00
Jadowniczanka Jadowniki (V) – Unia Tarnów (III) 18:00

Droga Jadowniczanki do półfinału OZPN:
II runda PPN Brzesko: Strażak Mokrzyska – Jadowniczanka Jadowniki 2-6
III runda: Victoria Porąbka Uszewska – Jadowniczanka Jadowniki 2-5
1/2 finału: Olimpia Kąty – Jadowniczanka Jadowniki 2-6
finał: Jadowniczanka Jadowniki – Sokół Borzęcin Górny 2-1

Droga Unii Tarnów:
II runda PPN Tarnów: wolny los
III runda: Ciężkowianka Ciężkowice – Unia Tarnów 0-5
IV runda: Victoria Koszyce Małe – Unia Tarnów 2-5
finał: Tarnovia Tarnów – Unia Tarnów 0-4

Droga Termaliki II:
III runda PPN Żabno: MLKS II Żabno – Termalica Bruk-Bet II Nieciecza 0-3
1/2 finału: Termalica Bruk-Bet II Nieciecza – Ikar Odporyszów 7-2
finał: Termalica Bruk-Bet II Nieciecza – Polan Żabno 2-1

Droga GKS Drwinia:
II runda PPN Bochnia: Ceramika Muchówka – GKS Drwinia 5-6
III runda – wolny los
1/2 finału: Górnik Siedlec – GKS Drwinia 1-4
finał: Beskid Żegocina – GKS Drwinia 1-8