Czarni triumfowali w XI Turnieju im. Krakowskiego

482 0

W grupie A po pierwszej kolejce wydawało się, że głównym faworytem do wygrania całego turnieju będzie GKS Drwinia, który gładko pokonał drużynę z Proszówek. W kolejnych meczach jednak drużynie GKS złożonej głównie z zawodników, którzy skończyli niedawno wiek juniora wyraźnie nie szło i ostatecznie miast pierwszego, zajęła ostatnie miejsce w grupie. Błyskawica po pierwszym niepowodzeniu zagrała mądrze z kolejnymi rywalami i dzięki konsekwentnej grze odniosła zwycięstwa, które dały jej prawo gry w finale. O miejscu drugim w grupie zadecydował lepszy bilans bramkowy Błękitnych, którzy w bezpośrednim pojedynku zremisowali bezbramkowo z Husarią.

W grupie B bez straty bramki rywalizację zakończył zespół Czarnych, dla których wszystkie trzy bramki strzelił grający trener Mariusz Krzywda. Przy remisie Macierzy i Promienia od skuteczności Czarnych zależało kto zajmie miejsce drugie w tabeli. Mimo, że z Macierzą mieli więcej sytuacji bramkowych, strzelili jedną bramkę, o jedną mniej niż w meczu z ekipą z Mikluszowic.

W meczu o 5. miejsce z bardzo dobrej strony pokazał się Promień, który niepodziewanie wypunktował zeszłorocznego triumfatora turnieju – Husarię po dwóch bramkach Mateusz Piekusia. Po tym jak Błękitni zremisowali w regulaminowym czasie z Macierzą, o miejscu na podium zadecydował konkurs rzutów karnych. W nich o jedną bramkę lepsi okazali się lipniczanie. W finale na prowadzenie wyszli zwodnicy Błyskawicy, ale najpierw na trzy minuty przed końcem meczu Czarni wyrównali, a w ostatniej minucie zdobyli zwycięską bramkę.

Najlepszymi strzelcami turnieju byli: Mariusz Krzywda oraz Mateusz Piekuś – zdobywcy trzech bramek. Najlepszym bramkarzem wybrano Krzysztofa Kwartę z Błyskawicy Proszówki. Po turnieju wręczono nagrody zespołowe oraz indywidualne. Te ostatnie zostały ufundowane przez rodzinę Józefa Krakowskiego.

Grupa A:
GKS Drwinia
Husaria Łapczyca
Błękitni Krzeczów
Błyskawica Proszówki

Grupa B:
Macierz Lipnica
Czarni Kobyle
Promień Mikluszowice

Wyniki:
Grupa A

Husaria – Błękitni 0-0
GKS – Błyskawica 3-1
GKS – Husaria 0-1
Błękitni – Błyskawica 1-2
Husaria – Błyskawica 0-1
GKS – Błękitni 0-1

Tabela (kolejno: miejsce, klub, punkty, bramki):
1. Błyskawica Proszówki 6 4-4
2. Błękitni Krzeczów 4 2-2
3. Husaria Łapczyca 4 1-1
4. GKS 3 3-3

Grupa B
Macierz – Czarni 0-1
Macierz – Promień 1-1
Czarni – Promień 2-0

Tabela (kolejno: miejsce, klub, punkty, bramki):
1. Czarni Kobyle 6 3-0
2. Macierz Lipnica 1 1-2
3. Promień Mikluszowice 1 1-3

Mecz o 5. miejsce
Husaria – Promień 0-2

Mecz o 3. miejsce
Błękitni – Macierz 1-1 k. 2-3

Mecz o 1. miejsce
Błyskawica – Czarni 1-2

Klasyfikacja:
1. Czarni Kobyle
2. Błyskawica Proszówki
3. Macierz Lipnica
4. Błękitni Krzeczów
5. Promień Mikluszowice
6. Husaria Łapczyca
7. GKS Drwinia

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *