Puchar Polski. Korona pokonana. Puszcza gra dalej!

Puszcza Niepołomice – Korona Kielce 1-1 pk.3-2
Bramki: Kamil Łączek 105′ – Vanja Marković 100′
Puszcza: Andrzej Sobieszczyk – Łukasz Furtak, Michał Czarny, Piotr Stawarczyk, Michał Mikołajczyk – Filip Wójcik (46′ Arkadiusz Gajewski), Damian Lepiarz, Daniel Barbus (70′ Dawid Kuliga), Marcel Kotwica, Kamil Łączek (115′ Roman Stepankov) – Marcin Orłowski.
Korona: Maciej Gostomski – Dmitrij Wierchowcow, Vanja Marković, Marcin Cebula (89′ Bartosz Rymaniak), Tomasz Zając (59′ Michał Mokrzycki), Charles Trafford, Rafał Grzelak, Vladislavs Gabovs, Mariusz Rybicki, Michał Przybyła (67′ Miguel Palanca), Krystian Miś.

Niepołomiczanie sprawili wielką niespodziankę swoim kibicom pokonując w 1/16 finału Puchar Polski Koronę Kielce. Drużyna Tomasza Tułacza bardzo ostrożnie rozpoczęła mecz. Z czasem jednak wobec mało przekonującej gry gości gospodarze wyprowadzili kilka groźnych ataków, a blisko zdobycia bramki był Damian Lepiarz.

Po bezbramkowych 90 minutach sędzia zarządził dogrywkę, w której kielczanie wyszli na prowadzenie po strzale Markovicia. Chwilę później drugą żółtą kartkę otrzymał Wierchowcow, co spowodowało zachwianie równowagi w boiskowym układzie sił. W ostatniej minucie pierwszej części dogrywki wyrównał Kamil Łączek.

Ostatni kwadrans gry nie przyniósł już większych emocji. I jedni i drudzy bali się zaryzykować, w efekcie kibiców czekały dodatkowe atrakcje w postaci konkursu rzutów karnych.

Rozpoczęli przyjezdni. W pierwszej serii spudłował Rafał Grzelak, a niepołomiczan na prowadzenie wyprowadził Marcin Orłowski. W drugiej w bramkę nie trafił ponownie kielczanin (Mariusz Rybnicki), ale sytuacji nie wykorzystał Marcel Kotwica, którego strzał obronił Maciej Gostomski. Bramkarz gości wybronił także strzał trzeciej serii wykonany przez Damiana Lepiarza, chwilę wcześniej wyrównał Vanja Marković. W przedostatniej serii gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Tym razem Andrzej Sobieszczyk wybronił strzał Bartosza Rymaniaka, w odpowiedzi Arkadiusz Gajewski pokonał Gostomskiego. O losach rywalizacji zadecydować miały ostatnie strzały, w których wykonawcy musieli wykazać się niezwykłym opanowaniem. Najpierw do siatki trafił Miguel Palanca, a po nim Gostomskiego pokonał Michał Czarny. Puszcza wygrała 3-2.

W następnej rundzie niepołomiczanie zagrają ze zwycięzcą meczu Piast – Lechia Gdańsk.