Reklama

IV liga. BKS z remisem

W sobotnim meczu 2. kolejki IV ligi BKS Bochnia zremisował na własnym boisku z KS Tymbark 3-3. Bramki w tym spotkaniu strzelili Michał Kaczmarczyk 13′, Bartosz Tokarczyk 69′ i Daniel Bukowiec 75′ dla gospodarzy oraz trzykrotnie Marcin Krywoborodenko w minutach: 37′, 57′, 76′.

BKS Bochnai – KS Tymbark 3-3 (1-1)
Bramki: Michał Kaczmarczyk 13′, Bartosz Tokarczyk 69′, Daniel Bukowiec 75′ – Marcin Krywoborodenko 37′, 57′, 76′.
BKS: Damian Szydłowski – Daniel Bukowiec, Krystian Lewicki, Krzysztof Mazur, Dawid Grzyb – Piotr Górecki (46′ Jarosław Siwek), Bartosz Tokarczyk, Sebstian Jacak, Arkadiusz Budzyn (80′ Jakub Dobranowski), Michał Kaczmarczyk (65′ Hubert Grodowski), Sławomir Zubel.
Tymbark: Przemysław Zawada – Dariusz Porębski, Sławomir Boczoń, Adrian Mrózek, Kuc Bartłomiej, Porębski Sławomir (77′ Czyrnek Maciej), Sułkowski Tobiasz (75′ Damian Miśkowiec), Kacper Bułat, Krzysztof Piekarczyk, Marcin Krywoborodenko, Marcin Urbański (80′ Mirosław Kordeczka)

W drugim meczu nowego sezonu BKS Bochnia zanotował drugi remis. Po zeszłotygodniowym pojedynku w Białce Tatrzańskiej, podopieczni Sławomira Zubla podzielili się punktami z KS Tymbark. W pierwszej, dość nudnej połowie jako pierwsi objęli prowadzenie gospodarze po strzale Michała Kaczmarczyka. W 37 minucie wyrównał bohater tego spotkania – Marcin Krywoborodenko, który w drugiej odsłonie tego meczu skompletował hat- tricka.

W drugiej połowie na boisku działo się zdecydowanie więcej. Emocji dostarczyły również decyzje sędziego zawodów – pana Krzysztofa Szyszki. O ile w pierwszej połowie rozjemcy skrupulatnie wyłapywali przewinienia zawodników, o tyle w drugiej byli bardzo tolerancyjni dla respektowania boiskowych przepisów. W efekcie mecz był nie tylko szybki i energetyzujący, ale momentami ostry. Niestety arbitrowi przytrafiły się także nietrafione decyzje w ocenie zdarzeń, które miały miejsce w polu karnym gości. W 71 minucie wychodzący sam na sam z bramkarzem Arkadiusz Budzyn został powalony przez defensora Tymbarku, zaś minutę później inny obrońca gości próbując wybić piłkę z własnej szesnastki nie trafił w futbolówkę, ta odbiła się od ziemi i uderzyła w rękę zawodnika. W obu przypadkach gwizdek rozjemcy milczał. Arbiter nie pomylił się w późniejszych ocenach zdarzeń w polu karnym. Najpierw, w 74′, Krzysztof Szyszka wskazał na wapno po faulu w polu karnym bramkarza przyjezdnych – Przemysława Zawady. Zaledwie dwie minuty po zdobyciu z jedenastki gola przez Daniela Bukowca, rzut karny otrzymali goście, z którego skrzętnie skorzystali.

W spotkaniu z Tymbarkiem zaprezentowali się bocheńskiej publiczności nowi zawodnicy BKS: Bartosz Tokarczyk oraz Sebastian Jacak. Ten pierwszy umiejętni znalazł się w polu bramkowym gości pakując piłkę do siatki z najbliższej odległości po zgraniu piłki przez Sławomira Zubla. Drugi zaprezentował kilka udanych akcji indywidualnych, którym zabrakło niestety kończącego podania. Warto także odnotować występ Jarosława Siwka, który pauzował z powodu kontuzji od pierwszego meczu barażowego z Trzebinią. Siwek zagrał od początku drugiej połowy i zaliczył asystę drugiego stopnia przy bramce Tokarczyka.

Wyniki 2. kolejki:

sobota:
Lubań Maniowy – GKS Drwinia 1-3
Glinik Gorlice – Sokół Borzęcin 1-1
Bocheński KS – KS Tymbark 3-3
Barciczanka Barcice – Orkan Szczyrzyc 2-0
Limanovia Limanowa – Poprad Muszyna 6-1
Poprad Rytro – Tarnovia Tarnów 0-0

niedziela:
Skalnik Kamionka Wielka – Jadowniczanka Jadowniki , 17:00
Watra Białka Tatrzańska – Wolania Wola Rzędzińska 16:00