V liga. Beniaminkowie górą

462 0

Górnik Siedlec odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w lidze okręgowej. Pokonał Pagen, który w pierwszej serii spotkań uporał się z Radłovią. Tym razem drużyna z Gnojnika nie miała pomysłu na kolejnego beniaminka. Gospodarze byli dobrze zorganizowani i odcinali jak mogli od napastników grającego trenera Jarosława Ulasa. Ten mimo, że czasem udawało mu się zagrać dobre prostopadłe podanie nie zaliczył nawet asysty. Jego podopieczni nie potrafili wykorzystać nawet dogodnych okazji na zdobycie gola. Tych i to zdecydowanie więcej miał Górnik, który do przerwy prowadził tylko jedną bramką. Mecz w Siedlcu pokazał, że zastąpienie doświadczonych Hajdugi i Grzyba będzie bardzo trudne w Pagenie. Młodzież, chociaż zdolna nie potrafi jeszcze dać tyle zespołowi co ich poprzednicy.

W Brzesku spotkali się liderzy po pierwszej kolejce. Okocimski podejmował Olimpię Kąty, z którą w trzech ostatnich pojedynkach nie potrafił sobie poradzić . Gospodarze przeważali przez mniej więcej pierwszy i ostatni kwadrans, kiedy to grali dynamicznie i stwarzali sporo sytuacji pod bramką rywali. Mimo początkowej przewagi goście nie tylko potrafili odrobić straty, ale także wyjść na prowadzenie i stworzyć sobie okazje do jego podwyższenia. Po raz kolejny bohaterem zespołu Marcina Manelskiego był Tomasz Gałka, który nie tylko cieszył się ze swojej czwartej bramki w sezonie, ale także zaliczył asystę przy bramce Jarosława Święcha.

Liderem jest Strażak Mokrzyska, który wypunktował na własnym boisku Rylovię. Goście stworzyli sobie w tym spotkaniu kilka dobrych sytuacji podbramkowych, ale nie potrafili zamienić ich na bramki. Skuteczni byli za to gospodarze, którzy otworzyli mecz po bramce z rzutu karnego, a w końcówce, po wyrównanej drugiej odsłonie meczu dopięli swego i cieszyli się ze zdobycia kompletu punktów.

Strażak wyprzedza w tabeli, ale tylko lepszym bilansem bramkowym, Polan Żabno. Wicelider w bardzo ciekawie zapowiadającym się spotkaniu pokonał w delegacji Olimpię Wojnicz 2-3 strzelając wszystkie trzy bramki do przerwy. Gospodarze po zmianie stron ruszyli do odrabiania strat, ale czasu wystarczyło tylko na dwie bramki.

W derbach powiatu brzeskiego Olimpia Bucze pokonała na wyjeździe Dunajec Mikołajowice. Gospodarze mimo, że prowadzili do przerwy 1-0 zakończyli mecz z pustymi rękoma. Dunajec pozostaje na dnie tabeli wyprzedzając swojego imiennika z Zakliczyna tylko mniejszą ilością straconych bramek.

Po bezbarwnym, słabym występie w pierwszej kolejce w Dębnie, Naprzód Sobolów pokonał i to wysoko, bo aż 4-1 Dunajec Zakliczyn. Początek meczu nie wskazywał na to, że to gospodarze będą triumfować po ostatnim gwizdku arbitra. W 10 minucie goście objęli prowadzenie po strzale Wzorka. Zaledwie po kolejnych 20 minutach sobolowianie odwrócili losy spotkania i wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu.

Beniaminek z Radłowa pokonał u siebie Orła Dębno. Dębnianie po pierwszym efektownym zwycięstwie nad Naprzodem rozbudzili nadzieje swoich kibiców na dobry start w nowym sezonie. Tymczasem Radłovia już po pierwszym kwadransie ustaliła wynik rywalizacji strzelając dwie bramki zespołowi Sebastiana Grenia.