Puchar Polski. Połowa spotkań rozegranych, reszta na wiosnę

Cztery z ośmiu spotkań rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu podokręgów w Bochni i Brzesku zostało rozegranych już jesienią. Wśród nich dwie niespodzianki. Pozostałe cztery zostaną rozstrzygnięte dopiero na wiosnę.

Trzy pary w Bochni , a cztery w Brzesku wyznaczono do rywalizacji o awans do kolejnej rundy Pucharu Polski na szczeblu lokalnych podokregów. W bocheńskim najbardiej zadowoleni są zaowdnicy z Sobolowa, którzy otrzymali wolny los i zagrają już w półfinale. Swojego rywala poznaja dopiero na wiosnę. Wóczas to Czarni Kobyle zmierzą się z BKS Bochnia. W miniony weekend rozegrano dwa emcze tej fazy rozgrywek, w której GKS Drwinia pokonał w Wiśniczu Szreniawę, a w Krzeczowie Błękitni sprawili swoim kibicom niespodziankę pokonując wyżej notowany GOSiR/Novi Rzezawianka.

W Brzesku zwycięstwo w trzeciej rundzie Pucharu Polski dało awans do ćwierćfinału Strażakowi Mokrzyska, który w pokonanym polu zostawił podobnie jak w rozgrywkach V ligi) Olimpię Bucze, a A-klasowa Arkadia pokonała zaskakująco wysoko Orła Dębno aż 4-1. Na wiosnę zagrają Olimpia Kąty z Okocimski, Pagen z Sokołem oraz Rylovia z Jadowniczanką.

Puchar w PPN Bochnia
Czarni Kobyle – BKS Bochnia – mecz zostanie rozegrany na wiosnę

Szreniawa Nowy Wiśnicz – GKS Drwinia 1-2
Bramki:
Łukasz Adamczyk – Wojciech Tomala , Wojciech Jurek

Błękitni Krzeczów – Novi/Rzezawianka Rzezawa 4-1
Bramki:
Michał Zuzia 2, Tadeusz Gałka, Tomasz Wygoda – ?

wolny los – Naprzód Sobolów

Puchar w PPN Brzesko
Olimpia Kąty – Okocimski KS Brzesko 12 marca, 14:00
Pagen Gnojnik – Sokół Borzęcin 12 marca, 14:00
Rylovia Rylowa – Jadowniczanka Jadowniki 12 marca, 14:00

Strażak Mokrzyska – Olimpia Bucze 2-1
Bramki:
Marcin Woda 2 – Marek Handzlik

Arkadia Olszyny – Orzeł Dębno 4-1
Bramki:
Michał Waśko 2, Patryk Waśko, Piotr Budyn – Krystian Zdeb