Bieganie. W niedzielę Bieg Mikołajkowy w Brzesku!

27 0

Bieg Mikołajkowy, który jednocześnie będzie Mistrzostwami Małopolski Sędziów Piłkarskich, odbędzie się na trzech trasach: 1, 5 i 10 km. Trasa każdego z biegu będzie płaska i przebiegać będzie drogami asfaltowymi. W biegu na 1 km nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, ani obostrzeń czasu, w jakim uczestnik biegu ma ukończyć trasę. W wyścigu na 5 km startować będą zawodnicy od 1 klasy gimnazjum. Organizatorzy wyznaczyli limit czasowy na pokonanie trasy – 45 minut. Trasę dziesięciu kilometrów będą mogli pokonać biegacze, którzy ukończyli przynajmniej 16 lat (wszyscy zawodnicy niepełnoletni muszą przedstawić zgodę rodziców, bądź też opiekunów). Czas na pokonanie dystansu, to 90 minut.

Przypominamy uczestnikom, że przy rejestracji, w Biurze Zawodów należy przedstawić paczkę charytatywną, o wartości co najmniej 30 (kto może niech sięgnie głębiej do portfela) dla potrzebujących. Na paczce powinien znajdować się opis: „DOM DZIECKA” lub „OSTOJA” lub „MIESZANA”. Takie oznaczenie paczki pozwoli na właściwe segregowanie paczek i ich odpowiedni transport.

Pierwotnie w biegu miało wystartować 250 dorosłych, jednak wielkie zainteresowanie brzeskim biegiem spowodowało, że limit startujących zwiększono do 310 osób. Wielu chętnych zostało zapisanych na listę rezerwowych. Każdy z uczestników, który ukończy swój bieg w limicie czasowym otrzyma pamiątkowy medal. Organizatorzy przewidzieli dla najlepszych zawodników następujące nagrody:

– za miejsca 1-3 w kategoriach OPEN M i K na 1, 5 i 10km zawodnicy otrzymają puchary
– za miejsca 1-5 w kategorii mężczyzn Mistrzostw Małopolski Sędziów Piłkarskich
– za 1 miejsce w kategorii kobiet Mistrzostw Małopolski Sędziów Piłkarskich
– dla najlepszego zawodnika i zawodniczki z Gminy na dystansie 5 i 10km – niespodzianka od sponsora, nagroda nie dubluje się w Powiecie,
– dla najlepszego zawodnika i zawodniczki z Powiatu na dystansie 5 i 10km – niespodzianka od sponsora,
– dla najstarszego i najstarszej zawodniczki – na dystansie 5 i 10km – niespodzianka od sponsora,
– dla najmłodszego zawodnika i zawodniczki – na dystansie 5 i 10km – niespodzianka od sponsora.

Trzem wyżej wymienionym biegom towarzyszyć będą biegi halowe dla dzieci. Odbywać się one będą w trzech kategoriach wiekowych:

– dzieci 3 – 4 lat – (roczniki 2013, 2012) – ok. 100m (Uwaga! Dzieci biegną samodzielnie! Jeżeli dziecko jest za małe aby pokonać dystans samodzielnie biegnie z rodzicem symbolicznie na końcu stawki)
– dzieci 5 – 6 lat – (roczniki 2011, 2010) – ok. 200m
– dzieci 7 – 9 lat – (roczniki 2009, 2008, 2007) – ok. 300m

Organizatorami Biegu są: Brzeski Klub Biegacza Victoria Brzesko oraz Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzesku
Patroni Honorowi: Poseł na Sejm RP Józefa Szczurek – Żelazko, Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, Starosta Powiatu Andrzej Potępa, Przewodniczący MZPN Ryszard Niemiec, Przewodniczący KS MZPN Andrzej Sękowski.
Sponsorami i partnerami Biegu są: Fundacja Can Pack, Yabimo, BOSiR Brzesko, Powiat Brzeski, Gmina Brzesko, Agencja Reklamowa ACREON, DAM DAM Huta szkła, Natur House, Marsell, Restauracja Galicyjska,
AJ Izoterm, Uczniowski Klub Sportowy w Wielkiej Wsi, Ochotnicza Straż Pożarna w Jadownikach, Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, Szkoła Podstawowa nr 3 w Brzesku, UKS 3 Brzesko, Szkółka Piłkarska Przyborów Marcin Urbaś, Romex Brzesko, Pizzeria Ambrozja Nowy Wiśnicz, 300vizja.pl, Proster sp. z o.o., SKOK Kwiatkowskiego Brzesko, JAWOR, Fitness Club Studio One, Dom Dziecka w Jasieniu, Stowarzyszenie OSTOJA w Brzesku, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Brzesku, OSK Pirat, Małopolski Związek Piłki Nożnej w Krakowie.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *