Piłka ręczna. MOSiR pokazał wyższość w Krakowie

567 0

Krakowiak Szkoła Gortata Kraków – MOSiR Bochnia 24-25 (12-17)
MOSiR: Jarosław Gut, Tomasz Węgrzyn, Krzysztof Serwatka – Adrian Najuch 5, Maciej Imiołek 5, Sławomir Karwowski 4, Mateusz Bujak 3, Mateusz Zubik 3, Marcin Janas 2, Filip Pach 2, Mateusz Rogóż 1,Tymoteusz Dobrzański, Dawid Kokoszka, Jakub Jewiarz, Miłosz Gabiga.

O powtórzeniu meczu zdecydował Komisarz Rozgrywek ZPRP Bogusław Trojan. Powtórzenie związane było z kontrowersyjnymi decyzjami sędziów w pierwszym spotkaniu, które rozegrane zostało 19 listopada i zakończyło się pechowym remisem podopiecznych Marcina Bożka 26-26. We wtorek, zaledwie trzy dni po meczu z Siódemką Mysłowice, w pierwszej połowie bochnianie dominowali na krakowskim parkiecie. Dzięki temu tę część spotkania wygrali różnicą pięciu bramek 12:17. Po zmianie stron stopniowo MOSiR tracił kontrole nad boiskowymi wydarzeniami. Jeszcze w 45 minucie prowadził 20-21, aby w 57 minucie przegrywać już 24-23.

Skuteczne interwencje bramkarzy MOSiR oraz doświadczenie boiskowe zadecydowały jednak o zwycięstwie w tym meczu. -Cieszę się z tego wyniku, ponieważ to listopadowe spotkanie powinno się zakończyć właśnie takim wynikiem (jedną bramką) – mówił trener bochnian Marcin Bożek. Dziwne jest, że pomimo wielu zawirowań i różnych zdań na temat powtarzania meczu sami arbitrzy sędziujący listopadowe spotkanie wypowiadali się wczoraj, iż jest im przykro z zaistniałej sytuacji i jeszcze raz przepraszają nas za zaistniałe zamieszanie (rozmowa z kierownikiem drużyny MOSiR Maciejem Habrem). Dziękuję jeszcze raz moim zawodnikom za serce, które zostawili na boisku podczas tego nietypowego meczu i życzę im spokoju i odpoczynku, na który zasłużyli w święta Bożego Narodzenia. Słowa uznania należą się także drużynie Krakowiaka, która ambitnie podeszła tez do tego spotkania. Im również życzę wszystkiego dobrego, odpoczynku i samych sukcesów sportowych w Nowym Roku 2017.