Puchar Polski. BKS odpada w Sobolowie, pewny awans GKS

Naprzód Sobolów – BKS Bochnia 1-1 k. 5-4
BKS Bochnia: Marcin Seweryn – Bartłomiej Chlebek, Piotr Czerwiński, Marcin Palej, Dawid Grzyb – Maciej Górka, Arkadiusz Budzyn, Dominik Juszczak (36’ Krzysztof Satoła), Rafał Kluska – Kamil Francuz, Michał Słabik (60’ Hubert Grodowski).
Naprzód Sobolów: Adrian Wilk – Artur Kiejdysz, Mariusz Kasprzyk, Krystian Pilch, Kamil Stąchowicz, Tomasz Leśniak, Dawid Stańdo, Tomasz Satoła, Krystian Solecki, Dawid Serafin, Wojciech Klebert.
żółte kartki: Górka, Czerwiński – Leśniak, Klejdysz
Czerwona kartka: Maciej Górka 88′ (druga żółta)
Sędziowali: T. Kubik – J. Zwieńczak, M. Flasza

Goście przyjechali do Sobolowa w eksperymentalnym składzie z kilkoma juniorami. Początek meczu należał do miejscowych, którzy ukoronowali to strzeleniem bramki. W 11 minucie Dawid Stańdo dostał piłkę w prawej części pola karnego i precyzyjnym strzałem umieścił ją pod poprzeczką bramki Marcina Seweryna. Naprzód nie poprzestał na tym, dalej konstruując groźne ataki. Jednak bocheńska obrona, z Piotrem Czerwińskim i Marcinem Palejem na środku, nie dawała napastnikom rywali podejść pod bramkę. W 36 minucie pomocnik gości, Dominik Juszczak, nabawił się groźnej kontuzji i musiał opuścić murawę, a na jego miejsce wszedł Krzysztof Satoła. Na przerwę to Sobolów schodził z jedną bramką w zapasie. Po przerwie obraz meczu uległ zmianie. W 46 minucie BKS miał rzut wolny, do piłki podszedł Arkadiusz Budzyn, futbolówkę odbił bramkarz, a ta odbiła się od jeszcze obrońcy Naprzodu i wpadła do siatki. Goście przejęli inicjatywę, a aktywnego na boisku Kamila Francuza wspierali Hubert Grodowski, Maciej Górka i wspomniany Budzyn. Groźne kontry gospodarzy zatrzymywały się na bocheńskiej obronie lub padały łupem fenomenalnie spisującego się w bramce Seweryna. W końcówce meczu dogodną sytuację miał Bartłomiej Chlebek, ale trafił w poprzeczkę. Chwilę później Górka sfaulował jednego z rywali i dostał za to drugą żółtą kartkę i w konsekwencji goście musieli kończyć w dziesięciu. W doliczonym czasie gry Naprzód miał jeszcze okazję na zmianę wyniku, ale po raz kolejny na drodze stanął Seweryn. Doszło do rzutów karnych, w których lepsi okazali się gospodarze.

W innym meczu półfinałowym czwartoligowy GKS Drwinia pewnie pokonał w Krzeczowie A-klasowych Błękitnych 0-5. W finale na szczeblu bocheńskiego Podokręgu GKS zmierzy się z Naprzodem Sobolów.