IV liga. Walkower Jadowniczanki, klęska Sokoła

435 0

Wolania Wola Rzędzińska – Sokół Borzęcin 5-1
Bramki: Damian Chudyba 41′, Mateusz Michoń 61′, Artur Nowak 63′, Dominik Cabała 80′, Konrad Wołoszyn 90′ – Mariusz Zabiegała 10′
Sokół: Bartłomiej Obłąk – Przemysław Bury, Paweł Knap, Piotr Świątek (60′ Rafał Ciesielski), Dawid Mularz (52′ Igor Kwaśniak), Andrzej Mika (80′ Jacek Sasak), Mateusz Wawryka, Daniel Policht, Sergiusz Kostecki, Mariusz Zabiegała (75′ Mateusz Obłąk), Mariusz Łyduch.

Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu, a sytuacje, jakie mieliśmy w pierwszej połowie dawały nadzieję na zdobycie choćby punktu – mówił po meczu Leszek Kraczkiewicz, który zasiadł na ławce trenerskiej klubu z Borzęcina. Kraczkiewicz już w styczniu objął stery w seniorach Sokoła, ale wobec problemów zespołu wkrótce ze swojej funkcji zrezygnował. Czy uda mu się razem z Sokołem wzbić na wyższe pozycje w tabeli? Szkoleniowiec zapowiada, że zostanie z zespołem bez względu na wyniki do końca sezonu.

Początek spotkania w Woli Rzędzińskiej mógł dać takie nadzieje. Już w 10 minucie wynik otworzył uderzeniem głową dotychczasowy, tymczasowy szkoleniowiec Sokoła – Mariusz Zabiegała. Goście mogli pójśc za ciosem i podwyższyć rezultat, ale zabrakło skuteczności pod bramka strzeżoną przez Michała Borucha. Zawodnicy Romana Ciochonia – jeszcze rok temu trenera Sokoła, obudzili się po pół godzinie gry. Efektem tego była bramka wyrównująca zdobyta w 41 minucie z rzutu wolnego przez byłego zawodnika Sokoła – Damiana Chudybę.

Po zmianie stron gospodarze zyskiwali coraz większą przewagę nad przyjezdnymi. Już po godzinie gry nadzieje gości na punkt zaczęły się wymykać. Plasowanym strzałem Bartłomiej a Obłąka pokonał Mateusz Michoń. Nie minęły dwie kolejne minuty, a Artur Nowak uderzeniem głową zamknął dośrodkowanie z rzutu rożnego. Było już 3-1. Co gorsza na kwadrans przed końcem meczu w krótkim odstępie czasu dwie żółte kartki otrzymał lider zespołu – Daniel Policht. Kolejne bramki dla Wolani były już kwestią czasu. W zespole z Borzęcina pół godziny zagrał długo nie oglądany Rafał Ciesielski, który kilka miesięcy temu wyjechał za granicę.

Sokół po 20. kolejkach ma 20 punktów i zajmuje 12. pozycję w klasyfikacji. Tyle samo punktów ma Tymbark, a jeden więcej Tarnovia. Zespołem, który goni ekipę trenera Kraczkiewicza jest Jadowniczanka. Drużyna Artura Prokopa wygrała w Wielką Sobotę z Orkanem Szczyrzyc 3-0. Bramki w tym spotkaniu nie padły. Goście – co zresztą zapowiedzieli – nie przyjechali do Jadownik próbując wcześniej uzyskać zgodę tarnowskiego OZPN i Jadowniczanki na przełożenie terminu meczu. Dzięki tym punktom Jadowniczanka awansowała na 13. pozycję, a Orkan spadł na przedostatnie.