V liga. Po 22. kolejce: Polan o krok od awansu, Dunajec od spadku

W 22 kolejce V ligi padły aż 32 bramki, co daje imponująca średnia prawie 4,6 bramki na spotkanie. Najwięcej goli zobaczyli kibice Rylowej i Wojniczu, odpowiednio 8 i 7. Miniona kolejka przyniosła również aż trzy hat-tricki autorstwa Wojciecha Kruka (polan), Marka Handzlika (Olimpia Bucze) oraz Mariusza Kamińskiego (Olimpia Wojnicz).

Za nami 22 kolejka V ligi. Do końca sezonu zostało już niewiele – tylko cztery serie spotkań. Wydarzeniem kolejki jest porażka Okocimskiego Brzesko w derbowym pojedynku w Mokrzyskach. Zwycięstwo Strażaka spowodowało, że Polan Żabno jest już na 99 procent zwycięzcą piątoligowych rozgrywek. Ekipa z Żabna ma 12 punktów przewagi i jeden mecz więcej do rozegrania (w środę z Pagenem). Nie byłoby tak bezpiecznej przewagi, gdyby nie zwycięstwo Polanu nad Olimpią Kąty. Bohaterem spotkania był Wojciech Kruk, który w odstępie niespełna 30 minut trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Mimo porażki OKS utrzymał pozycję wicelidera. Stało się tak za sprawą niespodziewanej porażki Rylovii na własnym stadionie z Olimpią Bucze. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się grający trener Olimpii – Marek Handzlik.

Z przegranej Olimpii Kąty skorzystały Orzeł Dębno i Olimpia Wojnicz. Pierwsi wygrali w Mikołajowicach, drudzy – z pomocą hat-tricka Mariusza Kamińskiego pokonali u siebie Naprzód. Znamy już oficjalnie pierwszego spadkowicza. Górnik Siedlec przegrywając u siebie z Radłovią stracił już nawet matematyczne szanse na utrzymanie. Wspomniany Dunajec Mikołajowice ma jeszcze teoretyczne szanse na pozostanie w lidze, ale są one już tak niewielkie, że mogą zgasnąć już w najbliższej serii spotkań. O utrzymanie rywalizuje również Pagen i Dunajec Zakliczyn. Oba zespoły spotkały się w sobotę. Wygrali gospodarze dzięki bramce zdobytej w ostatniej minucie spotkania przez Wiesława Góraka. Przez to bliżej A-klasy jest Dunajec.

Wyniki 22 kolejki:

sobota:

Strażak Mokrzyska – Okocimski Brzesko 3-0
Bramki:
Jakub Ogar 7′, Rafał Moneta 76′, Łukasz Dziedzic 83′

Polan Żabno – Olimpia Kąty 4-1
Bramki:
Krzysztof Bugajski 3′, Wojciech Kruk 38′, 58′, 66′ – Mateusz Szewczyk 70′

Dunajec Mikołajowice – Orzeł Dębno 1-3
Bramki:
Daniel Brożek 25′ – Sebastian Greń 6′, Mateusz Hamowski 30′, Andrzej Węgrzyn 90′.

LKS Gnojnik – Dunajec Zakliczyn 2-1
Bramki:
Jarosław Ulas 65′, Wiesław Górak 90’+1′ – Tomasz Pawłowski 25′

Rylovia Rylowa – Olimpia Bucze 3-5
Bramki:
Maciej Kaczmarczyk 44′, Albert Skrzyński 69′, Jakub Więcław 77′ – Marek Handzlik 38′, 66′, 85′, Jakub Smulski 43′, Mikołaj Machalski 90’+2′.

niedziela:

Górnik Siedlec – Radłovia Radłów 0-2
Bramki:
Bartłomiej Padło 4′, Krzysztof Smoleń 28′.

Olimpia Wojnicz – Naprzód Sobolów 5-2
Bramki:
Mariusz Kamiński 32′, 43′, 86′, Maciej Kijak 52′, Dariusz Duda 65′ – Tomasz Sotoła 40′, Mariusz Kasprzyk 74′.