V liga. Zmiany w Brzesku

W Brzesku nastąpiła zmiana na stanowisku trenera Okocimskiego. Marcina Manelskiego zastąpił Rafał Policht. To nie koniec zmian. Brzeszczanie planują walkę o awans do IV ligi. Pomóc im w tym mają nowi zawodnicy.

Z końcem czerwca Marcin Manelski, co zapowiadaliśmy jeszcze w trakcie sezonu ligowego, przestał pełnić funkcję trenera seniorów piątoligowego Okocimskiego Brzesko. W minionych rozgrywkach Okocimski, który cały czas odczuwał zawirowania organizacyjne sprzed ponad roku, zajął trzecie miejsce w tabeli. Jak informuje oficjalny serwis Okocimskiego, Manelski pozostanie w strukturach szkoleniowych klubu. W nowym sezonie „Piwosze” mają walczyć o awans do IV ligi, który uświetniłby 85 urodziny klubu. Pomóc ma w tym nowy trener – Rafał Policht. Szkoleniowiec od wielu lat związany jest z Okocimskim, którego jest wychowankiem. Był w klubie w roku 1993, gdy brzeszczanie święcili awans na zaplecze ekstraklasy. Później jako zawodnik grał między innymi w Odrze Wodzisław, Ceramice Opoczno, Sandecji Nowy Sącz. W 2011 roku jako grający trener związał się z Koroną Niedzieliska. Trzy lata później został trenerem rezerw „Piwoszy”, a później asystentem Tomasza Kulawika prowadzącego drugoligowego Okocimskiego.

W awansie Okocimskiego do IV ligi pomóc mają dwaj do niedawna zawodnicy Sokoła Borzęcin – Mateusz Wawryka i Sergiusz Kostecki. O obu zawodników starała się między innymi czwartoligowa Wolania, ale związani z Brzeskiem piłkarze postanowili pomóc Piwoszom w realizacji ich ambitnych celów.

Źródło: okocimski.com, Dziennik Polski, własne