Naprzód Sobolów i Olimpia Bucze pozostaną w V lidze

Finisz rozgrywek V ligi, a następnie przejęcie tych rozgrywek (w grupie I) przez duet podokręgów w Bochni i Brzesku spowodował, że składu uczestników tych rozgrywek w sezonie 2017/2018 długo nie mogliśmy być pewni. Sprawa wyjaśniła się po opublikowaniu przez PPN w Brzesku listy zespołów, które już za kilka tygodni przystąpią do rywalizacji w okręgówce.

Od pierwszego lipca rozgrywki V ligi w grupie I obsługiwać będą Podokręgi Piłki Nożnej w Brzesku i Bochni po ich usamodzielnieniu się względem OZPN w Tarnowie. Najbliższy sezon ligą opiekować się będą działacze z Brzeska, kolejny – z Bochni.

Po przyznaniu kar za mecz Olimpia Bucze – Strażak Mokrzyska, wydawało się, że poznaliśmy wszystkich uczestników grupy I okręgówki. Z ligi spaść miał obok Górnika i Dunajca również Naprzód i Olimpia. Tymczasem wsparcie dla obu klubów przyszło z zupełnie nieoczekiwanego kierunku. Otóż Olimpia Wojnicz i Dunajec Zakliczyn od nowego sezonu rywalizować będą nie w I, ale w II grupie tarnowskiej ligi okręgowej (ligę powiększono tam do 16 zespołów). Powoduje to, że ich miejsce w lidze zajmą wspomniane kluby z Buczu i Sobolowa.

Pierwsza kolejka V ligi zostanie rozegrana w weekend 12-13 sierpnia. Oto pary inauguracyjnego rozdania:

Tarnavia – GOSIR-Novi Rzezawianka
Strażak Mokrzyska – Jadowniczanka Jadowniki
Sokół Maszkienice – LUKS Radłovia Radłów
Sokół Borzęcin – Naprzód Sobolów
Rylovia Rylowa – Okocimski Klub Sportowy
Pagen Gnojnik – Olimpia Bucze
Olimpia Kąty – Orzeł Dębno