A klasa. Raba pierwszym liderem

413 0

Pierwsza kolejka przyniosła niespodziewanego lidera. Raba Książnice zaskoczyła Beskid Żegocina aplikując mu aż pięć goli w pierwszej połowie. W drugiej Beskid, pozbawiony już w składzie braci Ryszarda i Mariusza Banatów (Tarnavia) oraz Konrada Łękawy (Limanovia) nie postraszył za bardzo rywali ostatecznie grając na zero tak z przodu jak i tyłu. Cztery bramki rywalom strzeliły rezerwy GKS Drwinia. Dwa gole strzelił Patryk Łany, dzięki któremu drwinianie rozpoczęli (w 7′) i zakończyli (30′) strzelanie goli Czarnym Kobyle. Pierwszy hat-trick w tym sezonie padł za sprawą Dawida Brydniaka. Jego Szreniawa pokonała 0-3 Trzcianę. Wiele emocji dostarczył pojedynek beniaminków A – klasy. Orzeł Cikowice przez ponad godzinę prowadził z Błyskawicą. Komplet punktów stracił w doliczonym czasie gry, kiedy na listę strzelców wpisał się Eliasz Dudek. Ciekawie zapowiadające się spotkanie spadkowicza z ligi okręgowej – Górnika z rewelacyjną wiosną Victorią zakończyło się pewnym zwycięstwem gospodarzy. Dominowali w pierwszej połowie, aby po zmianie stron dać sobie na kilkanaście minut narzucić styl gry gości. Wszelkie nadzieje na remis Victorii załamały się po stracie trzeciego gola, a czwarty, zdobyty w ostatniej minucie potwierdził dominację ekipy z Siedlca. Mecze w Muchówce oraz Borku zostały przełożone na inny termin.