Zwycięstwo MOSiR Bochnia w Międzynarodowym Turnieju Koszykówki Kobiet

533 0

Turniej był pierwszym sprawdzianem formy drużyny trenera Starowicza po trwających od miesiąca przygotowaniach. Warto przypomnieć, że koszykarki z Bochni w tym sezonie grać będą w rozgrywkach juniorskich oraz zadebiutują w II lidze.

Mecze w Nowym Sączu traktowane były jako sprawdzian taktycznych i wytrzymałościowych możliwości ekipy – mówi trener Maciej Starowicz – Z obu sprawdzianów drużyna wyszła z oceną pozytywną. Najbardziej cieszy dobra gra w obronie oraz organizacja gry w ataku. Koszykarki MOSiR-u straciły najmniejszą ilość punktów i zbierały najwięcej piłek z bronionej tablicy.

A oto wyniki poszczególnych spotkań:

MOSiR Bochnia – Piomar Brzeg 41 – 25 (14:2,10:7,11:7,6:9)

Mecz od pierwszej do ostatniej minuty prowadzony był pod dyktando bochnianek, niestety pod koniec spotkania czołowa rozgrywająca naszego zespołu doznała kontuzji barku, która to wykluczyła ją z gry do końca turnieju.

Punkty dla MOSiR: Fortuna 12, Mazur 9, Rak 7, Poradowska 6, Dziadoń 2, Ochel 2, Przybyła 2, Blum 1,

MOSiR Bochnia – UKS Żak Nowy Sącz 47 – 45 (21:4, 12:15, 6:22, 8:4)

Bochnianki świetnie rozpoczęły mecz, prowadzenie 11 – 0 , a całą pierwszą kwartę zakończyły wynikiem 21 – 4 . Żaczki jednak nie odpuściły i sukcesywnie odrabiały stratę, pod koniec trzeciej kwarty na tablicy świetlnej widniał wynik 39 : 39. Drużyna MOSiR-u jednak nie dała się przełamać i po udanych akcjach Przybyły i Fortuny, ponowne wyszła na sześciu punktowe prowadzenie. Mimo nerwowej końcówce, odnosimy cenne zwycięstwo.

Punkty dla MOSiR: Poradowska 15, Fortuna 14, Mazur 8, Buczek 6, Przybyła 4

MOSiR Bochnia – BKM Bardejov 50 – 16 (24:4, 13:3, 9:6, 4:3)

Mecz bez historii, dominujemy w każdym elemencie rzemiosła koszykarskiego , każda z zawodniczek miała okazję dłuższy czas przebywać na parkiecie.

Punkty dla MOSiR: Buczek 14, Poradowska 10, Fortuna 7, Ochel 7, Hamuda 5, Blum 3, Przybyła 2, Mazur 2

MOSiR Bochnia – MLKS Rzeszów 58 – 25 (13:8,19:5,16:7,10:4)

Pierwsza kwarta to zaciekła gra kosz za kosz, dopiero gdy bochnianki uszczelniają szyki obronne wychodzą na znaczące prowadzenie. W ataku szczególnie brylują Mazur i Poradowska.

Punkty dla MOSiR: Mazur 15, Poradowska 11, Fortuna 9, Dziadoń 8, Buczek 6, Przybyła 5, Blum 4,

MOSiR Bochnia – Korona SMS Gortat Kraków 52 – 46 (9:16,19:11,14:12,10:7)

„Mosirki” choć przed meczem miały zapewnione pierwsze miejsce w turnieju, za wszelką cenę chciały ukończyć turniej jako niepokonane. Spotkanie początkowo toczyło się pod dyktando drużyny z Krakowa, jednak zespół z Bochni nie zwykł łatwo odpuszczać meczów. Wygrane trzy kolejne kwarty dały bochniankom zwycięstwo w meczu i całym turnieju. Niemały wkład miały liderki: Poradowska, Mazur, Fortuna i Buczek, które siały popłoch w szeregach Korony.

Warto również podkreślić, że MVP turnieju wybrano Julię Fortunę, królową strzelczyń została Aleksandra Poradowska, a najlepszą koszykarką naszej drużyny wybrano Natalię Mazur.

Źródło: MOSiR Bochnia